Як говорити краще.

Уміння красиво, переконливо і грамотно говорити цінувалося завжди. Риторика, ораторське мистецтво необхідні і сучасній людині, оскільки вся наша життя будується на спілкуванні з іншими людьми. Від уміння говорити красиво і правильно часто залежить і кар'єра, і успіх в особистому житті, і власна самооцінка.
Інструкція
1
В даний час існує велика кількість різних курсів, що пропонують семінари, тренінги, курси лекцій з риторики та ораторського мистецтва. Один з таких центрів в Москві -Центр культури мови і ораторського майстерності (офіційний сайт http://marmalad.narod.ru/). Подібні курси вчать мистецтву публічних виступів, діловому спілкуванню, розповідають про психологію спілкування, про дихальних техніках.
2
При освоєнні мистецтва красиво говорити велику роль грає постановка голосу, вміння говорити голосно без крику, дотримуватися правильну швидкість мовлення. Це особливо важливо акторам, екскурсоводам, викладачам.
3
Тренінги та семінари з риторики та мистецтва спілкування пропонують не тільки теоретичний курс, а велика кількість практичних вправ, виконуючи які ви зможете навчитися бажаному.
4
Перше, на що зверніть увагу, це чистота вашої мови. Спробуйте записати на диктофон спонтанний розповідь про що-небудь і потім прослухайте його. Зверніть увагу, скільки разів ви вживали так звані «слова-паразити» (ось, як би, ну, коротше і інш.). Такі слова засмічують мову, роблять її незмістовними, непрофесійної, дратують слухачів. Найчастіше ми не помічаємо їх у своїй промові, але якщо звернути на них свою увагу навмисно, можна змусити себе незабаром повністю позбавитися від таких шкідливих слів.
5
Також важливо говорити чітко. Розвивайте міміку, м'язи обличчя. Складно зрозуміти людину, яка ледь розкриває рот, проте не перестарайтеся, стежте за відчуттям міри. Зайве використання міміки і жестикуляція теж може бути дратівливим фактором.
6
Розширюйте свій словниковий запас. Запам'ятовуйте цікаві фразеологізми, прислів'я, приказки. Прочитавши цікаву статтю або книгу, постарайтеся переказати її в тому ж стилі, що вона була написана. Завжди стежте за тим, щоб думка була закінченою.
7
Красиво і розумно говорити не означає говорити нагромадженими фразами, науковими термінами. Завжди стежте за відповідністю стилю вашої промови ситуації, в якій ви знаходитеся, будь то наукова конференція або розмова з друзями.
8
Можна робити такі вправи: 1) Спробуйте довести, аргументувати будь-якої факт2) Перекажіть останні новини, даючи оцінку та коментар до услишанному3) Читайте вголос літературні та газетні тексти, дотримуючись пунктуацію, відповідну інтонацію, темп.
Уміння говорити правду - це навичка, що вимагає дуже тонкого розуміння суті що відбувається. Замовчувати що-небудь багатьом не до вподоби, але й рубати правду -матку - не кращий вихід із ситуації. Навчіться говорити правду таким чином, щоб оточуючі вас вислуховували і не ображалися.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся сказати правду , ви повинні бути повністю впевнені, що вона відповідає дійсності. Інакше, в кращому випадку може трапитися неприємний для вас конфуз, а в гіршому - своїми необдуманими словами ви скривдите людини. Тому ретельно перевіряйте всі факти, очищаючи їх від ваших і, тим більше, чиїхось суб'єктивних думок і оцінок.
2
Перед тим, як вимовити бажані слова істини, подумайте над тим, чого ви хочете досягти в результаті. Якої реакції ви очікуєте, яких змін у людині? Про це обов'язково варто задуматися, оскільки тільки в цьому випадку ви зумієте погасити в собі непомірний запал і гнів.
3
Будь-яка правда, вимовлена грубо, різко, в звинувачується тоні або навіть з презирством, несе в собі тільки лише негативні наслідки, і сама по собі важлива частина не буде почута. Ви не тільки скривдите людини, але також зробите собі неприємно і будете мучитися від провини. Тому намагайтеся вимовляти правду в співпереживати тоні, підкреслювати, що ви розумієте іншої людини, але в реальності справа йде так-то і так-то. Дійте вкрай акуратно і тактовно, проявляйте ввічливість.
4
Використовуйте метафоричні обороти, історії про сторонніх людей, які бували в ідентичній ситуації. Наприклад, ви хочете натякнути людині, що він кілька погладшав, але говорити в обличчя про його кілограмах нетактовно. Спробуйте розповісти про знайомої жінки, яку, як ви вважаєте, об'єктивно псує зайва вага, і простежте за реакцією вашого співрозмовника. Якщо він підтримає і розповість про себе, тоді ви вправі давати поради. У тому випадку, якщо співрозмовник відбудеться жартом і повідомить вам, що не бачить в цьому жодної проблеми, вам залишиться ні що інше, як залишити вашу правду при собі.
5
Ніколи не вимовляєте слова правди в підвищеному тоні, використовуючи крик, емоції, маніпуляції, вирази «я вважаю» або «мені здається». В цьому випадку, все, що ви говорите, визнається тільки як ваша особиста думка, яке, до того ж, ви не вмієте гідно висловлювати. Говоріть спокійно, м'яко, але використовуючи факти, повністю підтверджують ваші слова.