Як читати креслення. Навчитися читати креслення.

Навчитися читати креслення правильно, значить навчитися представляти плоску картинку на кресленні в об'ємному вигляді. Навички читання креслень допоможуть грамотно виробляти всілякі деталі, збирати з них вузли, кінцеві вироби, отримувати цілі прилади, моделі та багато іншого.

1. Читання креслення слід починати з вивчення основних видів, правил, методів нанесення на папір предметів різної форми і розміру на площині, а також умовних значень і стандартів, які повинні витримувати будь креслення при його оформленні. Необхідно навчитися технології обробки відповідних виробів. 2. Щоб читати креслення правильно, потрібно дотримуватися точної послідовності дій для її прочитання:

  • Вивчення змісту головної написи на кресленнях. За допомогою цього запису ви легко зрозумієте назва деталей, матеріалу, використовуваного для їх виготовлення, масштаб креслення.
  • Визначення зображень, за допомогою яких були представлені деталі креслень.
  • Аналіз зображення креслення. Подання форми деталі або виробу. Якщо побачити деталь відразу не вийти, можна подумки її розділити на кілька складових частин і спробувати уявити їх геометричну форму.
  • Вивчення розмірів деталі - представлення її величини.

Знайомство з кресленням дозволить представити зображені на ньому деталі: як вони взаємодіють, за яким принципом розташовані і багато іншого. Уважне читання написи креслень дозволить не тільки дізнатися назву виробу, розрахувати масштаб, кількість однакових деталей для виробництва, масу вироби, а й розглянути всі зображені на ньому деталі, які дозволять точніше уявити майбутню форму виробу в готовому вигляді, враховуючи всі вимоги і стандарти. 3. Тепер слід детально ознайомитися з усіма розмірами виробів, які зображені на кресленні, щоб уставити допустиме відхилення від встановлених розмірів деталей. 4. На завершення, необхідно встановити тип чистоти поверхні всіх елементів вироби, щоб надалі на підставі отриманої в ході прочитання креслення інформації, представити всі етапи виробництва і обробки виробу на кожному циклі, а також проаналізувати яким чином цей виріб або деталь буде застосована в вузлі або в кінцевому продукті, яке призначення буде виконувати, при яким умовах проводитиметься експлуатація вироби, і, за яким принципом працюватиме.