Як доїти козу. схема доїння кіз в домашніх умовах.

Козяче молоко дуже корисно. Воно засвоюється краще коров'ячого, тому його можна навіть давати навіть алергікам. До того ж козу набагато простіше утримувати, ніж корову. Їй не потрібен величезний хлів, та й корми вона споживає значно менше. В доїнні кози немає нічого складного, потрібно лише знати, як це робиться.
Вам знадобиться
  • - коза
  • - дійницю
  • - тепла вода
  • - сухий рушник
  • - вазелін
Інструкція
1
Молоду козу , яка очікує свій перший приплід, необхідно починати привчати до майбутнього доению ще під час вагітності. Гладьте її, ласкаво з нею розмовляйте, обтирають вим'я, щоб тварина звикла до ваших дотиків.
2
У перші дні після пологів доїти козу слід 3-4 рази на день. Якщо тварина противиться процедурі, підпустив до неї козеня, щоб той смоктав матір з одного боку, самі ж починайте доїти з іншого.
3
Щоб молоко вийшло чистим, вимийте вим'я теплою водою, витріть його сухою м'якою ганчіркою. Не потрібно говорити, що і руки у вас повинні бути ідеально чистими, а нігті підстриженими. Візьміть сосок кози в кулак так, щоб великий палець щільно прилягав до його основи у вимені. Притисніть сосок пальцем в цьому місці, видавіть кулаком що міститься в соску молоко.
4
Перші цівки зцідіть на підлогу, в молочному протоці могли зібрати бруд і бактерії, вам вони ні до чого. Чи не смикайте вим'я і не тягніть його, просто затискайте пальці послідовно зверху вниз, примушуючи молоко витікати з соска.
5
Намагайтеся не затягувати доїння, ритмічними послідовними рухами спорожните вим'я. Молоко, видоюють з останніми струменями, багате жирами, тому від вашої старанності залежатиме жирність всього надою в цілому.
6
Чим частіше ви доїте козу , чим ретельніше ви це робите, тим більше молока у вас вийде, тому не лінуйтеся. Через пару місяців можна перевести тварину і на дворазове доїння, але зважайте на те, що надої відразу зменшаться.
7
Після доїння змастіть соски жирним кремом або вазеліном. Це вбереже соски від появи на них тріщин. Під час же дійки можна змочити їх молоком, зцідженим в долоньку. Кози швидко звикають до того, що їх доять, і якщо ви будете робити це акуратно, то ніяких проблем з доїнням у вас виникати не повинно.
Корисна порада
Не давайте козі корм перед доїнням. Це відволікає і дратує її.