Як завантажитися з завантажувального диска.

Багато користувачів знають, що система, яка ще вчора працювала стабільно, сьогодні може «впасти». Досить часто це трапляється тоді, коли комп'ютер необхідний особливо сильно. Тому завжди необхідно мати відновлювальний завантажувальний диск. Та й процес установки операційної системи зараз відбувається з завантажувального диска . Тому знати, як запускати такий диск необхідно всім.
Вам знадобиться
  • 1) Завантажувальний диск
Інструкція
1
Вся суть завантажувальних дисків полягає в тому, що основна консоль управління та інформації з'являється тільки перед завантаженням основної системи. Для цього комп'ютера потрібно виконати звернення не до жорсткого диску, як це встановлено за умовчанням, а до приводу дисків. Для цього доведеться міняти настройки BIOS.
2
Перезавантажуємо комп'ютер. Як тільки він зробив перезапуск, натискайте певну клавішу. Для різних комп'ютерів вона може бути різна. В основному застосовуються клавіші «Delete», «F2», «F10». Після цього відкриється меню BIOS.
3
Цього меню необхідно знайти пункт «BOOT» або «ATAPI». Вибравши його, ви побачите кілька підпунктів. Вибирайте підпункт «FIRST». За замовчуванням там стоятиме «HARD». Вам необхідно вибрати «CD-ROM» (DVD-ROM). Таким чином, ви встановите пріоритет завантаження не для жорсткого диска , а для приводу. Натискайте «F10» для збереження і виходу.
4
Комп'ютер перезавантажиться. Тепер ви побачите, що йде звернення до приводу дисків. Після цього відкриється меню завантажувального диска . Вибирайте відповідний пункт меню. Як тільки ви закінчите роботу з завантажувальним диском, рекомендується відключити опцію завантаження з дисковода. В іншому випадку комп'ютер стане повільно завантажуватися, так як відбуватиметься перевірка диска і його можливий запуск.
Напевно, багатьом користувачам знайома ситуація, коли при включенні комп'ютера йде його завантаження, але як тільки справа доходить до запуску операційної системи, ПК перезавантажується. Це значить, що завантажувальний файл операційної системи пошкоджений. Зазвичай відразу після цього практично всі починають встановлювати заново Windows. Але ж можна обійтися без переустановки і запустити Windows з інсталяційного диска .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, завантажувальний диск з ОС Windows
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер. Вставте завантажувальний диск операційної системи в оптичний привід комп'ютера. Після перезавантаження ПК безперервно натискайте клавішу F5 (залежно від моделі материнської плати, альтернативними клавішами можуть бути F8 або F12).
2
З'явиться меню вибору варіанта запуску комп'ютера. Як джерело запуску виберіть ваш оптичний привід (CD/DVD) і натисніть Enter. Зачекайте кілька секунд, поки диск в приводі НЕ розкрутиться. Потім на екрані з'явиться напис «Натисніть будь-яку клавішу для запуску диска» (press ani key boot from cd). Відповідно, натискаєте на клавіатурі будь-яку клавішу.
3
Після цього диск запуститься і почнеться процес завантаження файлів в оперативну пам'ять комп'ютера. Дочекайтеся першого діалогового вікна, в якому виберіть пункт «Відновлення системи». Windows буде просканувати на помилки, відсутні файли будуть відновлені. Після цього комп'ютер перезавантажиться і вже запуститься у нормальному режимі.
4
Якщо після того як ви вибрали джерелом завантаження системи ваш привід, нічого не сталося, потрібно в биосе вибрати пристрій завантаження комп'ютера. Для цього включіть ПК, і відразу після включення натисніть клавішу DEL. Після цього ви потрапите в меню біос. В ньому виберіть пункт First primary device. В цьому пункті можна ввести порядок запуску пристроїв комп'ютера. В якості першого джерела завантаження ПК виберіть ваш оптичний привід. Для цього просто біля цифри «1» натисніть Enter, після чого з'явиться список пристроїв. У цьому списку виберіть ваш оптичний привід (CD/DVD) і натисніть Enter.
5
Потім вийдіть з биос меню. Для цього натисніть по рядку Exit клавішу Enter. Виникне вікно із запитом збереження налаштувань. В цьому вікні виберіть пункт Save And Exit. Комп'ютер перезавантажиться, і система почне запускатися з завантажувального диска. Далі порядок дій такий же, як і в попередньому пункті.