Як зробити сходи. драбина своїми руками.

Драбина незамінна в сільськогосподарських роботах, коли потрібно підрізати чагарник або дерева, знімати урожай. Зовсім необов'язково витрачати гроші на покупку таких сходів. Ви цілком можете змайструвати її своїми руками в домашній майстерні.
Вам знадобиться
  • Дошки, металеві куточки, металеві пластини, болти, гайки, саморізи, дискова пила, електричний рубанок, дриль, ножівка по дереву, дерев'яний молоток, звичайний молоток, цвяхи, сокира, ніж, кисть, шило, олівець, рулетка, клей ПВА, фарба акрилова
Інструкція
1
Дошки потрібної довжини розпиляєте вздовж на дві рівні частини дисковою пилкою. Отримані заготовки обробіть електричним рубанком. Потім ножівкою розпиляєте дошки на відрізки для стійок. Короткі бруски розпиляєте на вісім відрізків для щаблів і дві перекладини для упору.
2
Візьміть довгі бруски і намітьте в їх широкій стороні пази для ступенів. Середина такого наскрізного паза розташовуватиметься в 20 см від верхнього краю, а кожна наступна - через 33 см. Намітьте пази також і на брусках упора драбини.
3
За допомогою стамески і молотка проробіть по розмітці віконця. Прагніть до того, щоб стінки віконець були виконані рівно.
4
На брусках, яким належить стати сходинками, намітьте шипи, за допомогою яких вони будуть закріплюватися в віконцях. За допомогою ножівки в сходинках виконайте поперечні пропили. Тієї ж ножівкою зробіть пропили уздовж, до з'єднання з поперечними пропилами. Нерівності обробіть стамескою.
5
Візьміть першу і останню сходинки, по черзі вставте їх в пази стійок. Закріпіть сходинки цвяхами, але не забивайте їх до кінця. На торцях сходинок проставте номери по порядку.
6
У решти сходинках також випиляєте шипи. У пази на упорі драбини вставте фіксатори у вигляді планок. Шип повинен входити в паз без зазору, максимально щільно.
7
Тепер зніміть цвяхи з першої і останньої сходинок. Зберіть драбину . Більш щільне прилягання шипів до пазів досягається легким постукуванням по брусках дерев'яним молотком. Для точної підгонки може знадобитися стамеска або ніж.
8
Тепер драбину слід розібрати і забарвити. Не потрібно зафарбовувати торці, на яких зроблені позначки для полегшення складання конструкції. Залиште драбину для висихання.
9
В стійках сходи і упорі виконайте дрилем отвори для кріплення сходинок. В отвори для кріплення вбийте дерев'яні дюбелі, змастивши з клеєм ПВА. Після висихання клею подрежьте виступаючі кінці дюбелів і сходинок.
10
Металеві куточки прикріпіть саморізами до верхньої частини драбини, щоб вони знаходилися впритул до першій сходинці. Металеві пластини прикріпіть таким же чином до верхньої частини упора. Металеві частини з'єднайте за допомогою болтів.
11
Ваша драбина нагоді не тільки на садовій ділянці, але і в міській квартирі. З її допомогою можна поклеїти шпалери, підвісити люстру і проробити безліч інших корисних робіт.