Як дізнатися норму ваги. Як обчислити bmi.

Визначення свого оптимального здорового ваги - це не просто введення росту, віку і статі в графи розрахунку. Кожен повинен визначати норму індивідуально.
Інструкція
1
Наскільки ваша вага близький до норми, можна визначити по складочки на животі. Виміряйте її - у жінок допустима норма - 2-4 см, у чоловіків - 1 - 2 см. Фахівці вважають, що 5 і більше см кажуть про ожиріння.
2
Існують ваги, що визначають кількість жиру в організмі. Так, у жінок має бути 18 - 25% жиру, у чоловіків - 12 - 18% .На таких ваги х буде невелика похибка, але завдяки таким вимірами можна зрозуміти, що люди втрачають, сідаючи на дієту, - жир, воду, м'язову масу ...
3
Можна обчислити BMI - індекс маси тіла (Body Mass Index) .BMI розраховується за формулою BMI = m/h в квадраті, де m - маса тіла людини (у кілограмах), а h - зріст людини (в метрах) Виділяють такі значення BMI: менше 15 - гострий дефіцит ваги ; від 15 до 20 - дефіцит ваги ; від 20 до 25 - нормальна вага; від 25 до 30 - надмірна вага; понад 30 - ожиріння.
4
Можна розрахувати обмін речовин. Це вимір проводиться в два етапи. По-перше, спочатку визначається ваша вага, як якщо б ви були володарем нормального обміну: 45 кг + 1 кг на кожен сантиметр росту понад 150 см + 0,5 кг на кожний рік понад віку 25 років, але не більше 7 кг. По-друге, проводять корекцію на сповільнений обмін - додають від 4,5 до 7 кг; додають ще від 4 до 7 кг (при вихідному вазі близько 90 кг); додають ще кілька кілограмів (при вихідному вазі за 100 кг).
Зверніть увагу
Перевірте, наскільки ви енергійні: нормальна вага припускає витривалість. Оцініть загальне самопочуття і впевненість у собі. При нормальній вазі нормальним повинно бути кров'яний тиск, рівень холестерину і рівень цукру в крові.
Корисна порада
Не варто сильно переживати з приводу "нормальності" ваги, якщо він не викликає проблем зі здоров'ям або ризику захворіти і не обмежує вас в щоденних бажаннях і потребах. Все в порядку, якщо ваше тіло влаштовує вас таким, яке воно є, і при цьому ви не соромитесь, і якщо вам подобається ваш зовнішній вигляд і ви не порівнюєте себе зі стрункими подругами, спортсменками і телеведучими.