Як розвинути уважність дорослому. Як виробити посидючість і уважність у людини.

Уважність - це об'єктивне усвідомлення психічного, емоційного, фізичного і духовного відчуття навколишнього обстановки в кожен момент сприйняття. Уважність є суть цікавості. Розвиток власної уважності може виявитися складним завданням. Зробіть оточення місцем практики. Адже кожна секунда життя ніколи не повторитися знову. А розвиток уважності - відмінна можливість насолоджуватися життям зараз. Дотримуйтесь кількох простих порад, які допоможуть розвинути свою уважність.
Інструкція
1
Розвивайте свої почуття. Максимально використовуйте всі свої почуття, щоб жити саме зараз. Звертайте увагу на все, що ви бачите, відчутним, нюхаєте, пробуєте, відчуваєте і чуєте. Не забувайте і про те, що ви думаєте і які ваші думки про це. Запам'ятовуйте свої емоції.
2
Усвідомте той факт, що ви - це не ваші думки. Виробляючи спостереження за навколишнім світом, ви вже створюєте певну дистанцію між вами і вашим думкам. Ваші думки - це ніяк не ви сам. Розширте свою свідомість, відкиньте всі думки, щоб відчувати всю палітру того, що відбувається навколо. Проявляйте здорове цікавість до всього, що ще могло б відбуватися в даний момент вашого життя. Ви зрозумієте, що в основному ви живете в думках про минуле або майбутнє. Якщо ж ви навчитеся зупиняти потік своїх думок, то в цей момент, ви сприймете справжнє життя в даний час.
3
Візьміть під контроль ваш настрій. Ви не тільки будете почувати себе краще, якщо будете посміхатися, ви відчуєте прилив емоцій, коли зверніть увагу на відповідні посмішки. Це і є енергетичний обмін. При цьому сприйняття світу в двох різних настроях - хороше і погане - призведе до двох різних результатів. У піднесеному настрої уважність до навколишнього світу загострюється, ніж в поганому. Оскільки останнє заганяє нас назад всередину себе, в свої переживання, у свої думки.
4
Зверніть увагу, на пристрій вашого тіла. На його стан і те, як це впливає на вас. Подумайте про те, як ви себе ведете і відчуваєте і наскільки уважні до себе і навколишнього обстановці, якщо ваше тіло в напрузі. І що відбувається і в ситуації, коли ви розслаблені і вільні.
5
І, нарешті, прийміть все, що відбувається в даний момент з вами. Іноді це здається неможливим через бурхливих почуттів і емоцій, що захльостують вас з приводу одномоментного відбувається. Але навіть якщо це вже відбувається, і ви це усвідомлюєте, значить, ви в змозі все змінити, а ваша уважність практично на піку досконалості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DOMr9DzPMkw