Як вигодувати кошеня.

Що робити якщо ваша кішка відмовилася від кошенят, або ви прихистили зовсім безпорадного маленького кошеняти? Як правильно виходити такого малюка? У такій ситуації вам доведеться взяти на себе роль кішки - матері і вигодувати малюка. Кошеня як дитина постійно потребує годування і турботі. І тільки за вашої участі такої кошеня зможе вижити.
Інструкція
1
Годувати новонародженого кошеняти потрібно через кожні два три години, протягом перших трьох тижнів. Для годування вам знадобиться спеціальний ріжок для годування і суміш. Все це без особливих зусиль ви зможете придбати в будь ветеринарній аптеці. Якщо не знайдете ріжок, можна скористатися звичайним шприцом, без голки. Суміш потрібно нагріти до 40 градусів, потім перелити в ріжок або шприц і приступати до годівлі.
2
Намагайтеся не перегрівати суміш, гаряча суміш небезпечніше, ніж остившая. До третин тижні температура суміші повинна бути близько 30 градусів. Якщо кошеняті всього день, два, вам знадобиться 3 кубика суміші, потім кількість потрібно поступово збільшувати, і до четвертого, п'ятого дня вже може досягати 10 кубиків. Після годування обов'язково потрібно буде імітувати вилизування. Це стимулює травлення. Для цього вам знадобиться мокра пензлик або ганчірочка.
3
Будиночок для кошеняти. Кошеняті потрібно створити всі умови, щоб її розвиток проходив без затримок. Для малятка потрібен теплий будиночок, який можна спорудити з звичайнісінькій коробки. Вистелити дно і боки теплою тканиною, по можливості використовуйте грілку, можна електричну. Верх коробки накрийте платній тканиною, що б всередину не проникав яскраве світло. У перший тиждень температура повинна коливатися в межах 31-32 градуси. Поступово протягом трьох тижнів потрібно знижувати температуру, наближаючи її до кімнатної. Звичайно, в наші дні є спеціальні інкубатори для кошенят.
4
У міру дорослішання кошеня інтервал між годуваннями потрібно збільшувати і вже до третього тижня повністю припинити нічні годування. А до четвертої малюк вже повинен сам харчуватися. Що б зрозуміти правильно ви прикормлюєте своє котеня, зважуєте його. В день кошеня повинна додавати по 5 - 7 грам щодня, тобто 35 - 50 грам на тиждень.
5
Не забувайте про гігієну кошеня. Умивайте його, чистите його шубку, лапки, вушка, хвостик. Для цього підійдуть звичайні вологі серветки. Умивати кошеняти потрібно після годування, і один раз на день робити повну процедуру. Піклуватися про шубці можна зубною щіткою, роблячи масаж всього тільця, що б поліпшити кровообіг.
6
Щоб виростити маленького кошеняти вам потрібно буде чотири, п'ять тижнів уваги і турботи. А потім маленький вихованець буде балувати вас своїм бурчанням!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QsmdCpy9CO4
На жаль, іноді трапляється так, що новонароджений кошеня не може бути вигодуваний матір'ю-кішкою і за справу доводитися братися людині. Вигодувати кошеня - дуже відповідальне і непроста справа, буде потрібно підготувати спеціальне харчування, забезпечити правильний догляд за котячими дитинчатами. Годувати кошенят без кішки потрібно за особливою методикою - якомога ближче до того, як це робить кішка.
Вам знадобиться
  • піпетка
Інструкція
1
Найголовніший компонент при годуванні маленького кошеняти - це молоко. Просто так замінити котяче молоко будь-яким іншим не вийде. Молоко будь-яких ссавців ідеально підходить тільки для їх виду. Якщо порівняти котяче молоко з коров'ячим, то з'ясується, що білка в ньому міститься в 10 разів більше, тому в суміш для харчування кошенят додатково вводять містять білки компоненти. Для суміші використовується основа - коров'яче або козяче молоко (80% складу), в яку додається яєчний білок (20% складу). Все потрібно дуже ретельно перемішати, до повністю однорідної маси. Буває, що коров'яче молоко кошеняті не підходить, тоді можете використовувати сухі молочні суміші, призначені для немовлят. Розводите їх в два рази рідині, ніж наказує інструкція для годування дитини віку 1-2 тижні.
2
Кожен день кошенят а будуть з'їдати молочка трохи більше, ніж у попередній день. Вони ростуть, і їжі їм потрібно все більше. Визначити, чи достатньо кошенят ам було їжі, легко: після годування вони повинні засипати. Якщо кошенят а смокчуть палець і пищать, то вони голодні.
3
Зовсім маленьких кошенят годують за допомогою піпетки або шприца без голки, можна скористатися дуже маленькою соскою. Якщо ви годуєте кошеняти шприцом і піпеткою, то регулюєте швидкість подачі молока саме ви, тому не поспішайте, інакше кошеня може захлинутися.
4
Давайте кошенят ам теплу суміш, але не гарячу. Перший тиждень температура суміші повинна бути 38-39 градусів, з 8 дня - 30-32 градуси. Приготований для годування склад не можна зберігати більше 1 доби, інакше він зіпсується. Все піпетки, шприци, пляшечки і соски потрібно кожен день мити і кип'ятити.
5
Як частина годувати кошеня? Перші 2 дні новонародженого потрібно годувати кожні 2 години, в тому числі і вночі. Наступні 2 дні - кожні 2 години вдень і кожні 3 - вночі. Починаючи з 5 дня, годування проводиться кожні 4 години. Коли кошеняті виповнюється 3 тижні, можна годувати його рідше вдень і перестати годувати вночі. Приблизно з тритижневого віку їх починають підгодовувати іншою їжею: нежирним сиром, дитячим м'ясним харчуванням, пропущеним через м'ясорубку м'ясом.
6
Починаючи з місячного віку кошенят привчають їсти з миски. Для цього намажте кошеняті молочком рот, а потім покажіть йому миску. Він захоче їсти, і навчиться хлебтати з неї.
7
Основним показником того, чи правильно ви годуєте кошеняти, буде те, наскільки швидко він додає у вазі. Здорові кошенят а поправляються приблизно на 100 г на тиждень (може бути трохи менше або більше). Новонароджений важить приблизно 100 г. Якщо ви помічаєте, що ваш маленький вихованець не поправляється і мало зростає, то він або захворів, або йому не вистачає живлення.
Зверніть увагу
Для маленьких кошенят нормально ходити в туалет 2-3 рази на день.
Корисна порада
Кішка постійно вилизує своїх дітей, і це потрібно не тільки для того, щоб очистити їх. Таким чином вона масажує внутрішні органи кошеня, стимулюючи їх діяльність. Щоб допомогти кошенятам налагодити роботу травної системи, візьміть шматочок вологої щільної тканини і протирайте їх. Подивіться, як кішка вилизує кошенят - у знайомих або на відео в інтернеті - і масажуйте їх також. Цим ви дуже допоможете кошенятам.