Як поміняти оперативку. Оперативна пам'ять.

На жаль, комп'ютери та ноутбуки розвиваються не так швидко, як комп'ютерне програмне забезпечення. Це призводить до того, що періодично доводиться купувати новий комп'ютер або покращувати продуктивність вже наявного. Одним з найпростіших способів збільшити швидкість роботи комп'ютера або ноутбука є заміна процесора або оперативної пам'яті на більш сучасні аналоги. До речі, у випадку з оперативкою, ви можете не тільки замінити планки, наявні, а й додати до них додаткові.
Вам знадобиться
  • плати оперативної пам'яті
  • хрестові викрутки
Інструкція
1
Спочатку вам потрібно правильно вибрати оперативну пам'ять. Зараз найбільш популярні плати оперативки формату DDR2 і DDR3, але якщо ваш комп'ютер достатньо старий, то вам можуть знадобитися плати DDR1 або навіть DIMM. Щоб визначити, який формат вам необхідний, встановіть спеціальну програму, яка буде показувати характеристики вашого «заліза». Для цих цілей відмінно підійдуть програми Everest або Speccy.
2
Не варто відразу бігти в магазин за точно такий же платою оперативної пам'яті, як та, що встановлена у вашому комп'ютері. Відкрийте технічні характеристики материнської плати і подивіться, який максимальний обсяг і яку герцовку підтримує ваша материнська плата. Придбайте плати оперативної пам'яті, характеристики яких збігаються з параметрами материнської плати. Подивіться, скільки залишилося вільних слотів під оперативну пам'ять.
3
Перед установкою нової плати оперативної пам'яті обов'язково пропилесосьте чи продувайте слоти на материнській платі. В іншому випадку, може статися замикання. Вставте плату так, щоб ризику в слоті збіглася з виїмкою на оперативці. Ця ризику не дозволить вам вставити плату іншою стороною. Переконайтеся, що засувки, що знаходяться по краях на материнській платі, вільно закриваються до кінця.
Корисна порада
Краще купувати дві ідентичні плати оперативної пам'яті на 2Х Гб, ніж одну на Х Гб.
Правильно підібрана і встановлена оперативна пам'ять збільшує швидкодію комп'ютера. Зараз в основному використовується двоканальна пам'ять , вона ефективно працює, коли в систему встановлені два абсолютно однакових модуля пам'яті.
Інструкція
1
Завжди, перш ніж відкривати системний блок і міняти його вміст, необхідно відключати електроживлення корпусу. Потім можна зняти бічну стінку корпусу.
2
Роботи по заміні планок пам'яті зручно проводити, поклавши системний корпус набік. Знайдіть роз'єми для модулів оперативної пам'яті на материнській платі. Іноді для доступу до роз'ємів доводиться тимчасово відключити шлейфи даних або дроти живлення від інших внутрішніх пристроїв.
3
Натисніть одночасно на пластикові засувки, розташовані з боків планки пам'яті і фіксуючі її в роз'ємі. Від цього планка "підстрибне" вгору і її можна буде легко витягти з роз'єму.
4
Вставте нову планку пам'яті в вільний роз'єм. Якщо ви міняєте все планки пам'яті, то слід починати займати роз'єми з першого (іноді виробники починають маркування із нульового номера, тоді почніть з нього). Все планки забезпечені спеціальним захистом у вигляді пластикової виїмки на корпусі планки, таким чином ви не зможете вставити планку не тим боком. Не застосовуйте силу, планки входять в роз'єми досить легко.
5
В ідеалі, коли ви утопите планку в роз'єм до кінця, пластикові засувки самі встануть в закрите положення. Практично можна трохи допомогти їм у цьому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aOFwbhTPGeQ