Як почистити чавунну сковороду.

На чавунній поверхні часто залишаються частинки пригоріла їжі, які краще відразу видаляти. В процесі експлуатації на дні сковороди залишаються плями жовтуватого кольору, які поступово стають темними і перетворюються в міцні чорні кірки.
Вам знадобиться
  • - сода
  • - канцелярський клей
  • - крупна кухонна сіль
Інструкція
1
Вимийте чавунну сковороду .Використовуючи звичайний засіб для миття посуду, промийте сковороду і ретельно сполосніть.
2
Прогрейте сковороду .Щоб почистити чавунну сковороду потрібно її прожарити. Розпаліть плиту, вибираючи найширшу і потужну конфорку. Поставте сковороду і добре прогрійте її протягом декількох хвилин. Після прогрівання сковорода почне диміти - це показник того, що пригорілі жирні залишки почали вигоряти. Тримайте сковороду на вогні доти, поки вона не очиститься - це залежить від рівня забруднення.
3
Охолодіть сковороду .Не заливайте чавунну сковороду холодною водою, це може пошкодити її цілісність. Дайте сковороді остигнути самостійно.
4
Очищайте сковороду відразу після іспользованія.Разогрейте сковороду і почистіть її губкою з миючим складом, видаляючи прилип забруднення. Після мятья сковороди витріть її насухо, так як залишилася мильна вода може стати причиною появи іржі на дні сковороди.
5
Прокип'ятіть чавунну сковороду у великій кастрюле.Возьміте ємність великих розмірів (каструлю, відро, виварку), помістіть туди чавунну сковороду , залийте водою. Додайте в каструлю пачку соди і 2 тюбика канцелярського клею. Доведіть все до кипіння, прокип'ятіть протягом пари годин і вимкніть вогонь. Залиште сковороду в каструлі до охолодження води. Дістаньте сковороду , промийте її миючим засобом і сполосніть кілька разів. Витріть сковороду .
6
прожарити чавунну сковороду з солью.Почістіть чавунну сковороду можна шляхом прожарювання з крупною сіллю. Нагрійте сковороду на плиті, насипавши на її дно шар великої кухонної солі. Після появи димку над сковородою, зніміть її з вогню і витріть дно паперовою серветкою.
7
Почистіть сковороду на відкритому огне.Разведіте вогонь, поставте туди каструлю, знявши всі пластмасові частини і обпікає її з усіх сторін протягом декількох годин. Всі забруднення відпадуть, відокремившись від чавунної поверхні.