Як поміняти воду в акваріумі. Як міняти воду в акваріум у рибок будинку.

Збулася мрія - ви стали володарем красивого акваріума. Вид плаваючих рибок заспокоює, умиротворяє і дарує естетичне задоволення. Щоб ви якомога довше могли насолоджуватися привабливим видом акваріума, навчитеся змінювати в ньому воду за всіма правилами. Цей процес вимагатиме від вас певних знань і навичок.
Вам знадобиться
  • Глибока ємність, сачок, щітка з жорсткою щетиною, шланг, відро.
Інструкція
1
Отже, підготуйте глибоку ємність. В неї налийте заздалегідь відстояну воду . Водопровідну воду для заміни необхідно відстоювати не менше трьох днів. Якщо ви проігноруєте це правило, хлор та інші шкідливі речовини випаруються не повністю, і ваші рибки загинуть.
2
Обережно вийміть з акваріума всі живі рослини і промийте під струменем холодної води. Потім покладіть їх у ємність з відстояною водою. Підгнилі і короткі рослини краще викинути. У цю ж ємність опустіть виловлених равликів.
3
Потім візьміть банку або миску і отлейте туди трохи відстояної води. Сачком виловіть риб. Вони, швидше за все, будуть налякані, і зробити це буде непросто, намагайтеся ловити рибок акуратно, щоб не пошкодити.
4
Витягніть з акваріума всі камені, фігурки або черепашки. Все ретельно промийте під гарячою водою. Скористайтеся щіткою з жорсткою щетиною. Ні в якому разі не застосовуйте чистячі засоби - як би старанно ви не промивали акваріумні приналежності, змити цілком хімічні речовини не вдасться, вони потраплять в воду і це призведе до загибелі рибок.
5
Якщо у вас невеликий по літражу акваріум, то вилити воду вам буде не складно, якщо ж ні - скористайтеся шлангом. Для цього нижче рівня акваріума поставте відро або будь-який інший посудину, в який будете зливати воду . Шланг розмістіть таким чином, щоб один його кінець був у відрі, а другий в акваріумі. Якщо вода не потече сама, візьміть в рот той кінець шланга, що знаходиться у відрі, і сильно втягніть повітря. Як тільки процес зливу почнеться, швидко перекиньте шланг у відро. Якщо станете зволікати, то наковтаєтеся брудної води.
6
Самим ретельно промийте акваріум. Не забувайте про заборону використання миючих засобів - тільки вода і щітка. Починайте зі стекол, потім перейдіть на дно. Якщо риб'ячий будиночок має круглу форму - його мити легше.
7
Поставте акваріум на звичне місце, покладіть в нього камені, черепашки та інші аксесуари. Закріпіть камінням акваріумні рослини. Якщо є фільтр для води, встановіть його. Акуратно, тонкою цівкою, залийте воду . Після наповнення опустіть в акваріум равликів і, в останню чергу, - рибок. Через деякий час погодуєте своїх вихованців.
Корисна порада
Щоб вам не довелося часто міняти воду, доливайте її в міру випаровування. Так само, якщо акваріум не вражений мікроорганізмами, можна міняти воду частково, тобто зливати її тільки на 1/3 від загальної кількості, і доливати чисту до потрібного обсягу. Так ви вбережете риб від стресів і різкої зміни необхідних параметрів і вони спокійно продовжать своє існування.