Як святкують масляну.

Як правило, святкують масницю рівно один тиждень перед початком Великого посту. Святкування Масляної супроводжується катанням на санях з крижаних гір, розпалюванням багать. Звичайно ж, яка масниця буває без традиційного випіканням млинців, які є символом сонця.

Відзначають масницю, починаючи з понеділка - дня зустрічі. В цей день всі люди зустрічають масницю, одягають наряд на ляльку-опудало, зводять снігові гірки і співають пісні для зустрічі. Зустрічних пісень існує велика безліч, тому вибирати слід ту, яка ближче до душе.Раньше в зустрічний день свекор зі свекрухою посилали невістку на весь день до себе додому. Невістка повинна була допомагати батькові з матір'ю по господарству, адже ввечері до сватів у гості приходили свекор зі свекрухою. За гарячим чаєм та смачними млинцями, в спокійно і тихій обстановці, вони обговорювали в які дні кому з рідні приходити в гості, як провести святкову неделю.Вторнік вважається днем «заігриш». Починаються забавні ігри. Зводяться великі снігові фортеці, дівчата веселяться на гойдалках, співають кумедні частівки. Найважливіше в заігриші - тема любові. Молодим парам в цей день дозволяється прилюдно цілуватися; неодружені хлопці починають вибирати собі наречених, а дівчата пильно придивляються до судженим. Тому стоячи крижані гірки, в певні будинки надсилаються «позивали», батьки готують млинці, щоб молоді пари, які святкують масницю, змогли побути разом, повеселитися від душі під батьківським оком. На третій день масницю «ласуна» зяті повинні прийти на млинці до тещ. За традицією тещині млинці вважаються бенкетом, - яких млинці на ньому тільки не побачиш: молочні, маленькі, великі, з ікрою, з варенням. Четвертий день масниці - «розгул», один з веселих днів. Опудало катають на колесі, співають веселі пісні, колядуют.Пятніца по праву вважає днем «тещині вечірки». В цей день зять пригощає тещу млинцями. Вважається, чим сильніше зазиває зять тещу, тим більше пошани їй надає. В суботу проходять «посиденьки зовиці». Невістка підносить подарунки своїм золовкам. В цей день проводиться урочисте спалювання опудала Масляної, прощаючись із зимою. А для того щоб влітку був хороший урожай, попіл опудала розсіюють по полю.В неділю проходять проводи. Завершується святкування масниці, немає більше похмілля. Щоб не взяти з собою зиму в весну, спалюють останні опудала.

Масляна - останній тиждень перед початком Великого посту. В старовину її святкували широко і з розмахом, для кожного з семи днів існував спеціальний ритуал. І, звичайно, головним героєм Масниці був млинець - давній язичницький символ бога сонця Ярила. Зараз важко дотримуватися старі традиції - де взяти час працюючим жінкам, щоб кожен день пекти млинці, а потім ще приймати гостей? Однак один вихідний можна присвятити старому російському святу і подарувати цілий день веселощів родині і друзям.
Вам знадобиться
  • - млинці;
  • - опудало Зими.
Інструкція
1
Символ Масляної - опудало Зими, яке належало спалювати в шостий день Масляного тижня. Приготуйте хрестовину з двох жердин. На вертикальний шест буде кріпитися тулуб і голова, на горизонтальний - руки. Для виготовлення тулуба можна використати очерет або хмиз. Зі старих ганчірок зшийте для Зими барвисте плаття, обличчя і волосся. Виготовлення опудала - сам по собі привід для веселощів і реалізації творчих фантазій.
2
Призначте свято на вихідний день - суботу або неділю, і запросіть друзів і близьких. Святкувати Масляну краще в лісі, тому що спалювання опудала в місті може викликати питання у органів правопорядку. Заздалегідь намітьте підходящу галявину, яка вмістить всіх бажаючих. Зміцніть опудало Зими на жердині в снігу.
3
Млинці можна приносити з собою, а можна посмажити в лісі біля багаття. Звичайно, це зайвий клопіт, однак задоволення з'їсти гарячий, з пилу-жару млинець в морозний день того варто. Захопіть із собою рідке тісто - воно зручно поміщається в пластиковій пляшці, сковорідку, кондитерську лопаточку і трохи соняшникової олії. Смажити млинці можна по черзі, щоб не було нудно.
4
Придумайте заздалегідь конкурси, щоб свято не звівся до поїдання млинців. Традиційна російська забава - перетягування каната. Брати участь можуть і діти, і дорослі. Протопчіте в снігу достатньо широкий круг і влаштуйте «півнячі бої». Учасники підтискають одну ногу, притримуючи її рукою, і стрибають на інший, намагаючись плечем виштовхнути суперника за межі круга.Все бажаючі розбиваються по парах. Одному з них зав'язують очі, другий піджимає одну ногу. Виходить дует «Бідний сліпий кіт Базиліо та нещасна лисиця Аліса». Пари починають змагання - хто швидше пройде дистанцію. «Лиса» направляє «кота», «кіт» підтримує «лисицю» під руку.
5
Після того, як всі набігалися, підпалюйте опудало, обклавши його хмизом і додавши, якщо потрібно, горючої рідини. Все стають в коло і водять навколо хоровод з традиційними словами: «Гори-гори ясно, щоб не згасло!» «Уходи, зима, приходь, весна!». Коли багаття трохи прогорить, можна стрибати через вогонь. Вважалося, що дим очищає все накопичилися за зиму гріхи. Втім, навіть без урахування практичної користі, це дуже весело.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NKsWiN6O6vM
Корисна порада
Перед поверненням додому не забудьте зібрати все сміття за собою в пластикові пакети і віднести його до найближчого контейнера.