Як зробити відбиток.

В основі техніки відбитка в колажі лежить оригінальна методика виробництва найкрасивіших картин, яка була розроблена німецьким флористом Фрідхельм Раффелом. З її допомогою можна створювати дивовижні за красою колажі без особливих трудовитрат. За допомогою відбитка можна створювати оригінальний «розмитий» фон.
Інструкція
1
Цю техніку коротенько описати так: спочатку на скло наносять кілька абстрактних мазків фарби, після чого накладають змочений листок паперу. Потім цей лист знімають довільним рухом. Після висихання фарби на вийшов малюнок розкладають підходящий природний матеріал, наприклад, засушені квіти. Закріплюють їх за допомогою клею.
2
Основна особливість даної техніки - непередбачуваність сюжету. Коли зі склом стикається аркуш паперу, мазки перетворюються в ефектні розводи, що трансформують допомогою зміщення скла і придбавають ще більш непередбачувані, абстрактні обриси.
3
Для роботи вам буде потрібно шматок скла (розміром не менше аркуша), палітра, пензлик, фарби та бутель з розпилювачем.
4
Отже, по черзі нанесіть фарби на палітру, ретельно витираючи пензлик після нанесення кожного кольору. Намагайтеся розташовувати маски окремо один від одного, щоб фарби завчасно не змішалися.
5
Збризкайте готову палітру водою з розпилювача. Тим же самим способом гарненько змочіть паперовий лист, який призначений для фону. Далі пензликом нанесіть фарби з палітри на скло.
6
Нанесені мазки фарби знову змочіть водою з розпилювача. Вони буду виглядати дещо розмитими. Тепер прикладіть шматок скла з фарбами до аркуша паперу пофарбованої стороною вниз і сместите скло вільними рухами, щоб розмазати фарбу по аркушу.
7
Заберіть скло, оцініть вийшов малюнок. Далі знову змочіть аркуш паперу водою, щоб плями фарби злегка розмилися. Готовий фон для колажу буде готовий відразу ж, як тільки папір підсохне.
8
Вибрані для композиції рослини потрібно підфарбувати в тон з фоном за допомогою гуаші. Потім їх необхідно зафіксувати на колажі гарячим клеєм. На готову і підсохнула роботу накладіть відповідних розмірів картонне паспарту і вставте колаж в заздалегідь підібрану дерев'яну рамку зі склом. Окремі або оформлені в єдине скупчення рослинні елементи на колажі виглядають дуже органічно.