Як спіймати взимку коропа.

Карп - це окультурена форма сазана, яка відноситься до числа самих жирних і смачних прісноводних риб. В ловлі коропа є свої хитрощі і нюанси. Взимку (коли температура води знижується до 10оС) коропи зустрічаються на середніх глибинах, уникаючи берегів. Що щодо погоди, то точно сказати не можна, де в певний час і за певної погоді його можна зловити. Визначається це лише дослідним шляхом.
Інструкція
1
Йдемо далі. Шанси піймати коропа взимку зменшуються прямо пропорційно зниженню температур. Періоди зимового кльову нетривалі (близько 20 хвилин). Зате під час відлиги і особливо ближче до її кінця, періодів першого, а також останнього льоду короп пожвавлюється і може зберігати свою активність навіть годинами.
2
Для зимової ловлі коропа застосовують зимові поплавочние вудки, а також вудилища з кільцями, які дозволяють використовувати мультипликаторную або безінерційну котушку для хорошої амортизації ривків риби. Однак другі не дуже зручні при негативній температурі.
3
Оптимальною товщиною волосіні вважається 0,2-0,25 мм, плетеного шнура - 0,04-0,06 мм. Волосінь повинна бути натягнутою, а також поєднаної з сигналізатором клювання в разі вудіння без поплавка. З гачками теж все просто. Для коропа найкраще підходять гачки №8-№12 (за міжнародною класифікацією).
4
Якщо погода досить тепла, використовують невеликий поплавок з діаметром 35-40 мм типу «ваглер» або ковзний. При морозах краще застосовувати плоский поплавок-таблетку. Бажано, щоб верхній його кінець знаходився нижче поверхні води на 1 см. Якщо існує небезпека, що волосінь може замерзнути, краще обзавестися знімним поплавком, який при необхідності легко відчіплюється відразу ж після підсічки. Колір поплавка - яскраво-жовтий, сніжно-білий з червоною або чорною верхньою частиною.
5
Тепер про принадах. Для зимової ловлі коропа можна використовувати пучок мотиля. Хоча його недолік в тому, що на мотиля часто клює дрібниця. Можна також використовувати опаришів, черв'яків, шматочки картоплі, хлібні кірки, перловку, зелений горошок, консервовану кукурудзу. Також коропів можна ловити на мормишку або блешню.
6
Взимку короп клює досить мляво. Часом клювання і помітити-то складно, не палаючи вже про подсечке. В цей час поплавок слабо смикається в лунці або здійснює неспішні підйоми і опускання на 1-2 см. Рибу потрібно підсікати якраз під час таких посмикувань. Безглуздо чекати ривків більшої сили - можна не дочекатися.
7
Сигналізатором клювання багато рибалок роблять «світлячка». Він закріплюється на волосіні і при цьому не погіршує чутливість снасті.