Як побудувати гараж погріб. Як зробити вхід в льох у гаражі.

Проживаючи в упорядкованій квартирі на n-ом поверсі, будь-яке розширення життєвого простору (будь то дача, гараж ) ви сприймаєте як благо. Щоб користь від цього блага була повною, використовуйте його якомога ширше. Зокрема, обладнання льохи під гараж ом - один з варіантів такого розширення.
Інструкція
1
Отримавши дозвіл на місце під будівництво гараж а, не поспішайте приступати до його спорудження. Спочатку визначитеся з тим, які комунікації проходять поруч і під місцем передбачуваного будівництва. Якщо ні причин, що забороняють ведення земляних робіт на глибині до 2,5-3м, будівництво гараж а починайте з облаштування льохи .Сделайте розмітку під гараж і окремо на цьому майданчику визначте місце для льохи .Краще всього для цієї мети підійде один з кутів гараж а. Він може розташовуватися як на вході, так і біля задньої стіни. Чому кут? Тому що вихід з льохи повинен бути завжди вільний, тобто при вартому в гараж е автомобілі можна було б без праці потрапити в льох.
2
Земляні роботи почніть з риття котловану під льох. Слід врахувати, що глибина котловану повинна бути трохи менше планованої глибини розташування статі льохи, т.к. вийнятий з котловану грунт згодом буде розподілений рівним шаром по всій площі гараж а. Тим самим відстань від підлоги гараж а до дна льохи збільшиться.
3
Дві стіни льохи (кут) служитимуть фундаментом для стін гараж а, тому викладіть їх бетонними блоками Блоки укладайте на попередньо зроблену подушку з щебеню і піску. Нижче подушки з щебеню необхідно по зовнішньому периметру зробити дренаж.Две інші стіни викладіть з цегли. Також можна встановити опалубку, залити стіни бетоном з армуванням металевою сіткою. По кутах зробіть в'язку із стінами, які є фундаментом для гараж а.
4
Пол засипте щебенем, ущільните його, залийте бетонної стяжкою. На висоті близько 2м перекрийте льох залізобетонними плитами. В плитах зробіть отвір під дві труби (припливної та витяжної вентиляції). При укладанні плит залиште отвір для обладнання входу. На перекриття укладіть шар гідроізоляційного матеріалу, наклеєного на гарячий бітум і утеплювач.
5
Вхід в льох від статі гараж а і до плит перекриття зробіть у вигляді шахти прямокутного перерізу. Стіни шахти викладіть цеглою. Також з цегли викладіть сходинки сходів. Залишилося простір засипте землей.От статі льохи і до отвору входу в плиті перекриття встановіть дерев'яну лестніцу.Отверстіе входу в льох закрийте утепленим дерев'яним щитом.
Як зробити підвал? Зазвичай це відбувається так: риється котлован, зводяться і перекриваються стіни, а потім бетонується підлогу. Хоча, практика показує, що ця проста технологія є нераціональною. Такий підвал дуже схильний нерівномірної усадки, не рятує навіть глибина його закладення. Вологий грунт посилює проблему. То яку ж потрібно використовувати технологію, щоб підвал був зручним і надійним?
Інструкція
1
Набагато економніше і простіше зробити підвал, якщо укласти перед цим монолітну плиту із залізобетону на дно котловану. На ній вже можна зводити стіни з блоків або за допомогою опалубки. Саму фундаментну плиту потрібно захистити шаром або шарами гідроізоляції, що складається з поліетиленової плівки і бітумних матеріалів. Це захистить підвал від проникнення в нього грунтових вод.
2
Якщо грунт під будинком вологий, то стіни з зовнішнього боку слід ретельно намазати гарячим бітумом хоча б два рази (краще більше), після чого наклеїти руберойд декількома шарами або краще гидроїзола або гидростеклоизола. Потім потрібно обсипати стіни шаром сухого піску.
3
Розпечений бітум треба наносити тільки тоді, коли погода суха і ясна. Якщо збирається дощ - згортати. Хочеться відзначити, що навіть найякісніша гідроізоляція стін підвального приміщення не позбавить його власника від вологи на 100%. Через шви вода все одно буде просочуватися.
4
Щоб ліквідувати протікання, можна скористатися новим і ефективним матеріалом - Гідротекс, який ліквідує будь-які течі, сушить стіни, пригнічує грибок.
5
Монолітні (на монолітній плиті) підвали на неоднорідних і слабких грунтах відмінно виконують свою роботу. Вони легко утеплюються пінопластом зсередини. Для цього пінопласт клеять на стіну і по сітку штукатурять. Порівняно з традиційними підвалами, монолітні допомагають істотно знизити витрату матеріалів.
6
Підвал слід закладати на глибину 1,3-1,5 м, враховуючи розташування статі на висоті 0,9-1,05 м над відміткою землі. Висота цоколя в цьому випадку дорівнює 60-70 см, а товщина стіни підвалу - 30 см або більше. Якщо цоколь, скажімо, має висоту 45-60 см, а підвальні стіни мають товщину від 40 см, підвал слід закладати на глибині 1,6-1,75 м.
7
Під час будівництво підвалу (як і під час будівництва цілого будинку) важливу роль грає дотримання циклічності робіт. Роботи по спорудженню та влаштуванню підвалу потрібно закінчити повністю протягом будівельного сезону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b0CNDpjXpYg