Як знизити зарплату.

Роботодавець не має право знижувати заробітну плату в односторонньому порядку. Зарплата є важливою частиною трудового договору. На підставі статті №74 Трудового Кодексу Російської Федерації змінювати умови договору про заробітну плату можна у зв'язку з важкою фінансовою ситуацією що склалася на підприємстві, але тільки за умови дотримання певних вимог, які передбачені трудовим законодавством.
Інструкція
1
Про зниження заробітної плати письмово попередьте співробітника за два місяці до настання нових умов в оплаті праці.
2
Вкажіть причину зниження зарплати та суму заробітної плати, яку ви плануєте виплачувати після пониження.
3
Співробітник повинен розписатися, що він ознайомлений з термінами настання нових умов оплати праці.
4
Знижувати тільки зарплату , зберігаючи колишній графік роботи і обсяг виконуваних функцій, строго заборонено. При зниженні заробітної плати необхідно скоротити час роботи і обсяг виконуваних обов'язків.
5
Якщо працівник не згоден на нові умови оплати праці, то він може за 2 місяці підібрати собі іншу роботу і звільнитися. При всіх розбіжностях між співробітником і роботодавцем можна звернутися із заявою в прокуратуру, до трудової інспекції або в суд.
6
При настанні терміну зниження зарплати укладіть додатковий договір про нові умови праці та її оплати. Внесіть зміни в посадову інструкцію про зменшення обсягу виконуваних робіт. Всі зміни оформите наказом. Нові доповнення до умов договору та до посадової інструкції необхідно підписати в двосторонньому порядку.
При прийомі співробітника на роботу укладається трудовий договір. Один з головних пунктів договору є призначення заробітної плати і видається інструкція посадових обов'язків, за які буде виплачуватися дана зарплата. Договір підписується в двосторонньому порядку - співробітником і роботодавцем. Угода про зменшення посадового окладу також повинно укладатися між двома сторонами.
Інструкція
1
Роботодавець має право знизити зарплату у зв'язку з виробничою необхідністю, змінах і реорганізаціях підприємства. Знижувати тільки оклад можна. Його можна знизити, скоротивши тривалість робочого часу і зменшивши коло посадових обов'язків. Якщо цього не зробити, при перевірці трудової інспекції керівнику підприємства випишуть величезний штраф, визнають пониження окладу недійсним і змусять оплатити співробітнику все в повному обсязі.
2
За два місяці до пониження окладу ознайомте співробітника про даній дії в письмовій формі під розписку. Якщо працівник не згоден на зниження зарплати, запропонуйте йому роботу за фахом на ваших підприємствах перебувають у даному окрузі. В іншому випадку співробітник може підшукати за два місяці роботу з окладом, який його влаштовує і звільнитися.
3
Якщо співробітник залишився працювати на вашому підприємстві, після закінчення двох місяців складіть наказ про пониження окладу і додаткову угоду до трудового договору, підписавши його в двосторонньому порядку. Форми наказу про зниження зарплати немає, тому він складається в довільній формі із зазначенням суми окладу та основних причин його зниження.
4
Додатково ознайомте співробітника з посадовою інструкцією, в якій скорочене коло його обов'язків.
5
При розбіжностях співробітника з роботодавцем і неможливістю досягнення домовленості про змінених умовах праці та її оплати, співробітник може звернутися із заявою до трудової інспекції або в суд для вирішення спору.