Як побудувати водойму.

Маленький водойму , призначений для водних і люблячих вологу рослин, можна зробити практично в будь-якому саду. По краях водойму а ростуть рогіз, сусак і ситник, а на поверхні води плавають латаття та інші водні рослини. Береги викладені звичайним плитняком.
Вам знадобиться
 • Совкова або штикова лопата
 • Пряма дерев'яна планка довжиною не менше 2,6 м
 • Рівень
 • Гострі ножиці або виробний ніж
 • Мастерок
 • Бутилкаучукова плівка
 • Гравій
 • Плитняк
 • Пісок
 • Нетканий покривний матеріал
 • Будівельний розчин
 • Водні і болотні рослини (сусак зонтичний, калужница, ситник, рогіз, латаття)
Інструкція
1
Вибір місця для водойму а.Чтоби водойму не доставляв багато клопоту, важливо заздалегідь вибрати для нього оптимальне місце. В ідеалі він повинен бути на сонці, далеко від будівель і великих дерев. Врахуйте, що невеликий водойму буде сильно прогріватися на сонці, і в ньому не зможуть жити рибки. Важливо подумати про відображення у воді. Воно повинно приємно виглядати з будь-якої точки, звідки ви милуєтеся ставком. Переконайтеся, що місце, де планується котлован, вільно від підземних комунікацій.
2
Підготовка котлована.Разметьте форму майбутнього ставка за допомогою садового шланга. Уникайте химерних обрисів берегів. Загальна площа водойму а повинна бути не менше 4 кв.м.Виберіте грунт по всій площі глибиною близько 10 см. Вирішіть, чи будете ви встановлювати полку для водних рослин по всьому периметру ставка чи тільки з одного його боку .Викопайте в середині яму глибиною близько 50 см. Стінки ями не повинні бути занадто отвеснимі.Сніміте дерен по краях ставка і очистіть смугу близько 30 см для установки плитняка. Перевірте на цій стадії рівень берегів за допомогою прикладеної зверху довгої дошки і рівня.
3
Розрахунок пленкі.Чтоби порахувати, скільки бутилкаучуковой плівки вам знадобиться, виміряйте максимальні ширину і довжину водойму а. Додайте до довжини і ширини подвоєну максимальну глибину. Наприклад, площа ставка 3х2 м. Максимальна глибина - 80 см. Додаємо до довжини і ширини по 1,6 м. Таким чином, ви отримаєте площа необхідного шматка плівки - 4,6х3,6 м.
4
Укладання пленкіВистеліте котлован нетканим покривним матеріалом.Сделайте піщану подушку товщиною 2 см на дні центрального поглиблення, на полиці для водних рослин і по периметру водойму а.Покройте водойму плівкою і дайте їй самостійно опуститися в яму. Заповніть ставок водою. Не намагайтеся самостійно розправити зморшки і складки на плівці - це за вас зробить вода. Залиште ставок з водою на добу. Дайте плівці остаточно прийняти форму котловану.
5
Укладання берегових камней.Обрежьте бутилкаучукову плівку за формою ставу, залишаючи на березі край шириною 35 см. Вільно укладіть плитняк по периметру водойму а. Якщо знадобиться укласти особливо великі камені, подрежьте для них дерен. Замісіть будівельний розчин і заповніть їм щілини між камінням. Після того як розчин висохне, можна приступати до декорування ставка.
6
Декорування пруда.Отсипьте дрібним гравієм полку для водних рослин, додайте декоративні камені плитняка так, щоб дно водойму а і його берег гармоніювали один з одним. Болотні і водні рослини можна принести з найближчого дикого водойму а і посадити їх у ємності або мішечки з нетканого матеріалу. Посадіть рослини на полиці, домагаючись максимального ефекту природності. Латаття посадите в яму в центрі водойму а. Через тиждень після заповнення ставка водою в нього можна запустити рибок.
Зверніть увагу
Якщо на вашій ділянці високе залягання грунтових вод, плівковий ставок вам робити не можна. Віддайте перевагу водойми з готової пластикової форми.
Корисна порада
Щоб вода в ставку НЕ зацвітала, принесіть з найближчого дикого водойми кілька пучків елодєї канадської. Ця рослина є природним фільтром, так як збирає на себе частинки муті. Крім того, елодея стримує розвиток синьо-зелених водоростей. Її швидке зростання дуже легко регулювати, просто видаляючи зайві рослини зі ставка.
До початку літнього сезону в Москві було обладнано і підготовлено 11 водойм для купання та 35 місць прибережних відпочинку. Все літо вони регулярно перевірялися фахівцями Росспоживнагляду на предмет відповідності санітарно-гігієнічним нормам.
На 11 офіційно дозволених для купання московських пляжах постійно чергують рятувальні служби. В зоні відпочинку працюють кафе, обладнані дитячі, спортивні майданчики. Відгороджені зони купання для дітей, на узбережжі завезений чистий пісок. Щоб гарантувати безпеку по санітарно-гігієнічним нормам, у прийманні пляжів бере участь комісія, до якої входять фахівці з Росспоживнагляду, міністерства з надзвичайних ситуацій, департаменту природокористування, пожежної інспекції. На всіх 11 водоймах була проведена очистка дна, постійно приводиться в порядок берегова лінія, були встановлені рятувальні пости, регулярно проводився забір проби води на аналізи (хімічний і бактеріологічний). Однак у самий розпал московської спеки - на початку серпня - РІА «Новости» з посиланням на столичне управління Росспоживнагляду повідомило, що москвичам тепер заборонено купатися в п'яти з одинадцяти водойм. Як наголошується в повідомленні контролюючого органу, результат досліджень проб води в цих п'яти водоймах, питної води в фонтанчиках, а також грунту і прибережного піску виявили небезпечне для здоров'я відпочиваючих перевищення норм за мікробіологічними та фізико-хімічними показателям.Под тимчасову заборону потрапили зони відпочинку: пляж «Лівобережний», «Біч Клаб», «Тропарево», «Великий Садовий ставок», «Озеро Біле». В офіційному повідомленні Росспоживнагляду йдеться: «В ході регулярно проводяться фахівцями територіальних відділів оглядів водойм, зон відпочинку (і з купанням, і без) відзначено їх задовільний стан». Санітарне утримання територій, майданчиків для ігор, спорту і відпочинку, місць складування побутових відходів теж на належному рівні, відзначає федеральна служба з нагляду. Скарг на неякісне утримання територій при водоймах від споживачів не надходило з 30 травня.