Як повісити ламбрекен.

Ламбрекен (від фр. Lambrequin) - це коротка декоративна обробка вікна у вигляді м'якої драпіровки або жорстко натягнутою широкої стрічки. Він розміщується безпосередньо перед портьєрами і надає їм естетичну завершеність. Основне призначення ламбрекену - створення закінченої композиції вікна і маскування несучих кріплень карниза або монтажної струни.
Інструкція
1
Існує величезна кількість моделей і видів ламбрекенів, починаючи від найпростіших, немудрих полотнищ в тон основним шторам, і закінчуючи складними конструкціями з важких, драпіруються тканин з воланами, пензлями та іншими художніми елементами.
2
Самостійно повісити ламбрекен не складно, головне виконати все акуратно і слідувати правилам. В першу чергу це стосується довжини ламбрекену. Вважається, що в кімнатах з низькими стелями ламбрекен недоречний, оскільки візуально краде висоту приміщення. Насправді це не так. Правильно підібрана довжина і колір тканини не будуть зменшувати висоту стелі.
3
Для того щоб правильно розрахувати довжину ламбрекену потрібно висоту портьєр подумки розділити на 6 частин. 1/6 висоти і становитиме шукану величину. В цілому за допомогою зміни довжини і висоти ламбрекену можна візуально змінювати пропорції вікна, роблячи його то вище, то вже для візуального сприйняття.
4
Найбільш простий спосіб повісити ламбрекен - це закріпити його на багатопрофільному алюмінієвому карнизі, оснащеним липучкою із зовнішнього боку. Такий спосіб зручний для класичних портьєр. При цьому ламбрекен успішно закриває карниз і створює цілісний образ оформлення вікна.
5
Застарілий карниз можна легко замаскувати за допомогою ламбрекену, просто перекинувши його через карниз і задрапувавши красивими складками. Для складного (комбінованого) ламбрекену знадобиться карниз з багаторядними кріпленнями, на яких будуть закріплені так само самі штори.