Як побудувати бісектрису кута.

Під биссектрисой кута розуміється промінь, проведений з вершини кута і ділить даний кут на 2 рівних між собою кута . Кажучи іншими словами, бісектриса являє собою геометричне місце точок, які віддалені від сторін кута на однакову відстань. Побудувати бісектрису дуже легко.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, олівець, циркуль, лінійка.
Інструкція
1
Припустимо, дан кут з вершиною в точці А. Спочатку береться циркуль і з точки A проводиться окружність довільного радіуса R. Нехай точки перетину кола зі сторонами кута називаються B і C (Рис 1. )
2
З точок B і C чертятся окружності, радіус яких збігається з радіусом першої прокресленою окружності. Нехай вийшла таким чином точка іменується точкою D (Рис. 2)
3
Тепер за допомогою лінійки з точки А проводиться промінь, який перетинає точку D. Даний промінь і буде биссектрисой кута A.
Корисна порада
Знаючи, що бісектриса ділить кут на два рівних кута, для її побудови можна застосувати транспортир. Транспортир - це інструмент, на якому є градусна розмітка. Припустимо дан кут в 46 градусів. Транспортир можна прикласти до однієї з сторін кута, а потім відзначити олівцем 23 градуса і через відзначену точку проводити промінь - бісектрису даного кута в 46 градусів.
Мнемонічне правило «бісектриса-це щур, який бігає по кутах і ділить їх навпіл» описує суть поняття, але не дає рекомендацій з побудови бісектриси. Щоб її накреслити, крім правила вам знадобиться циркуль і лінійка.
Інструкція
1
Припустимо, що вам потрібно побудувати бісектрису кута A. Візьміть циркуль, поставте його вістрям в точку A (вершина кута) і накресліть коло будь-якого радіусу. Там, де вона перетне сторони кута, поставте точки B і C.
2
Замірте радіус першої окружності. Накресліть ще одну, з таким же радіусом, поставивши циркуль в точку B.
3
Проведіть наступну окружність (за розміром рівну попереднім) з центром в точці C.
4
Все три окружності повинні перетнутися в одній точці - назвемо її F. За допомогою лінійки проведіть промінь, що проходить через точки A і F. Це і буде шукана бісектриса кута A.
5
Існує декілька правил, які допоможуть вам в знаходженні бісектриси. Наприклад, вона ділить протилежну сторону трикутника відносно, рівному відношенню двох прилеглих сторін. У трикутник дві бісектриси будуть рівні, а в будь-якому з трикутників три бісектриси будуть перетинатися в центрі вписаної в фігуру окружності.