Як здати нарисну геометрію. Як здати залік по начерталки.

Нарисна геометрія - один з найважливіших предметів, що розглядаються в програмі технічних вузів. Простіше кажучи, знання нарисної геометрії - фундамент знань сучасного інженера. Здати накреслювальну геометрію потрібно не тільки для того, щоб отримати залік, але і для того, щоб добре розібратися в ній.
Вам знадобиться
  • Список існуючих ГОСТів (з їх розшифровкою),
  • довідник ЕСКД (Єдиний стандарт конструкторської документації), AutoCAD або Компас
Інструкція
1
Спочатку вам потрібно вивчити всі необхідні лінії і правила. Основні лінії, які виділяють в нарисної геометрії: основна (їй обводиться сам креслення), пунктирна (для позначення невидимих ліній) і штрихпунктирна - для осей.
2
Наступним етапом буде вивчення тіл обертання. Тут все досить просто: тіло обертання виходить при обертанні якої-небудь фігури навколо осі. Найбільш зустрічаються в залікових роботах тіла: кулю, циліндр і конус.
3
Далі вам потрібно навчитися виконувати перетин фігури. Розтин, як правило, виконується по характерних точках. Знайти характерні точки на кресленні досить просто - на головному вигляді це перетин площин. Тобто, якщо дві якісь частини епюра (не контурами, що важливо), перетинаються, значить точка їх перетину є характерною.
4
Далі вам потрібно навчитися виконувати перетин фігур обертання в комп'ютерному середовищі. Типові середовища виконання - Автокад і Компас. Виконувати перетин по характерних точках в цих середовищах потрібно в такий спосіб. Переносимо характерні точки на всі три види: ведемо тонку лінію до перетину з допоміжним видом, потім відміряємо на допоміжному відстань від осі до нарису, і відзначаємо характерну точку на ньому. Після того, як всі характерні точки з'єднані, залишається тільки з'єднати їх. Перетин готово, робота виконана, а ви отримуєте залік.
Корисна порада
Потрібно вивчити перерізу основних фігур обертання, це допоможе вам не помилитися при з'єднанні характерних точок.