Як поставити катетер. установка внутрішньовенного катетера фото.

Установка внутрішньовенного катетера є оптимальним варіантом при тривалому лікуванні препаратами, які вводяться безпосередньо в периферичні вени. Вводити постійно голку, пошкоджуючи шкірні покриви і вени, недоцільно. Використання катетера дозволяє хворому проходити лікування в домашніх умовах, але із застосуванням всіх необхідних внутрішньовенних ін'єкцій.
Інструкція
1
Ретельно помийте руки і надіньте медичні рукавички. Якщо ні рукавичок, протріть долоні і пальці спиртом.
2
Протріть зону введення катетера міцним спиртним розчином (70%). Захоплення оброблюваної поверхні шкірних покривів повинен дорівнювати приблизно 7 на 7 см. Після протирання ретельно просушіть шкіру від вологи, інакше виникнуть складності при фіксації пластиром катетера .
3
Розкрийте упаковку з катетером і зніміть захисний наконечник з голки. Намагайтеся не стикатися з тією частиною руками, яка буде введена в вену. Якщо ви ненароком упустили катетер, обробіть голку нерозведеним медичним спиртом.
4
Сміливим рухом руки введіть голку в вену. Якщо ви її погнеться, ввести катетер буде важко. Чим більше діаметр вводиться частини, тим товщі вибирайте вену для введення. Зазвичай використовують вени руки, зап'ястя і, в рідкісних випадках, ноги.
5
Зафіксуйте катетер спеціальним пластиром так, щоб він щільно тримався і не рухався під час під'єднання крапельниці або введення лікарських препаратів шприцом.
Корисна порада
Середнє час, який катетер може перебувати у вені, дорівнює трьом дням. Але, іноді термін експлуатації може збільшуватися, все залежить від матеріалу, з якого виготовлена ігла.Ставіть катетер повинен персонал поліклініки, не рекомендується займатися цим самостійно, навіть якщо наступні ін'єкції вам дозволили проводити в домашніх умовах.