Як видалити системні файли.

Незважаючи на те, що виробники операційних систем категорично не рекомендують видаляти файли , використовувані в роботі системи, іноді необхідність зробити це все ж виникає.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно видалити системні файли , які залишилися від колишніх, вже непотрібних інсталяцій операційної системи, то зробити це можна так: Відкрийте Провідник Windows поєднанням клавіш CTRL + E або подвійним клацанням іконки «Мій комп'ютер ».Найдіте папку зі старими системними файлами, які потрібно видаляти, і перейменуйте її (клавіша F2), наприклад, в" Windows.del ".Щелкніте іконку диска, на якому знаходиться ця папка, правою кнопкою миші і виберіть пункт« Властивості » . У вікні, властивостей диска натисніть кнопку «Очищення диска». Провідник збере дані про файли на цьому диску і покаже нове діалогове вікно, в якому вам треба на вкладці «Додатково» натиснути ту з кнопок "Очистити", яка знаходиться в секції «Компоненти Windows».
2
Якщо потрібне видалення системних файлів діючої операційної системи, то послідовність дій повинна бути такою: Відкрийте Провідник Windows поєднанням клавіш CTRL + E або подвійним клацанням іконки «Мій комп'ютер» .Найдіте системний файл, який потрібно видалити, клацніть його правою кнопкою миші і виберіть пункт «Властивості». У вікні, перейдіть на вкладку «Безпека» і натисніть кнопку «Додатково» .В вікні «Додаткові параметри безпеки» перейдіть на вкладку «Власник» і в списку «Змінити власника на" виберіть рядок зі своїм логіном.Последовательно натисніть у всіх відкритих вікнах кнопку «ОК» і після цього видаліть цей системний файл.Еслі після зміни власника файлу в процесі його видалення система видасть повідомлення про неможливість виконати цю операцію, то, скоріше за все, цей файл зараз використовується в роботі операційної системи. Щоб примусово закрити його відкрийте диспетчер задач натисканням клавіш ALT + CTRL + Delete, на вкладці "Процеси" знайдіть потрібний, клацніть і натисніть кнопку «Завершити процес». Якщо цим способом закрити програму не вдасться, то видаляти файл вам доведеться перезагрузив комп'ютер в безпечному режимі.
Іноді користувачеві потрібно видалити з комп'ютера системні файли або папки, наприклад, вичищаючи сліди раніше встановленої операційної системи. Як правило, доступ до таких об'єктів сильно утруднений, але способи їх видалити, звичайно, є.
Інструкція
1
Можливо, файл або папка просто мають атрибут "тільки для читання". Зніміть його у властивостях файлу або папки і спробуйте ще раз.
2
Файл може бути зайнятий процесом. Будьте впевнені, що за допомогою диспетчера задач закрили всі процеси, які могли б використовувати даний файл.
3
Спробуйте скористатися стороннім файловим менеджером, наприклад - FAR.
4
Якщо доступ до файлу закритий сервісом TrustedInstaller, оголосіть себе власником файлу, що видаляється і отримаєте повний доступ до нього, набравши в командному рядку: takeown/F <шлях_до_файлу> А затемcacls <шлях_до_файлу>/G <ім'я користувача>: FЕтот спосіб працює тільки з файлами.
5
Якщо не допомагає нічого, спробуйте перезавантажити комп'ютер з-під іншої операційної системи (наприклад - MS-DOS) і видалити файли звідти.
Зверніть увагу
Видалення системних файлів може негативно позначитися на працездатності системи.