Як робити щеплення собаці.

Вакцинація необхідна для того, щоб організм міг протистояти таким небезпечним інфекційним захворюванням як: сказ, чума м'ясоїдних, лептоспіроз та ін. Вакцина являє собою мертві або ослаблені штами збудників інфекцій, які, потрапляючи в організм, викликають імунітет до даного захворювання .
Інструкція
1
Вакцини бувають однокомпонентні (проти одного захворювання) і комплексні (які включають штами декількох захворювань), вітчизняні та зарубіжні.
2
Перше щеплення робиться цуценяті у віці 6-8 тижнів, потім через 2-4 тижні слід ревакцинація. В цей період собака не повинна гуляти на вулиці і контактувати з іншими тваринами.
3
Дорослих собак прищеплюють один раз на рік, при цьому всі відмітки про щеплення заносяться в спеціальний ветеринарний паспорт, який заводять на тварину в момент першого відвідування ветеринарного лікаря.
4
За десять днів до щеплення собаці необхідно дати глистогінний засіб. Якщо в калі виявилися фрагменти гельмінтів, то повторити дегельмінтизацію через десять днів, після чого зачекати ще десять днів і поставити щеплення.
5
Щеплення ставиться тільки здоровим тваринам. Якщо ваш щеня слабкий або погано себе почуває - відкладіть вакцинацію, інакше організму буде важко впоратися з інфекцією.
6
Перед щепленням обов'язково поміряйте собаці температуру - у дорослої тварини вона коливається від 37 до 39 градусів Цельсія (у собак дрібних порід може бути до 39,5). Для цуценят нормальною температурою вважаються показники до 39,5 градусів Цельсія.
7
Освіта імунітету після щеплення відбувається протягом 10 днів. У цей період необхідно також подбати про те, щоб цуценя не контактував зі своїми побратимами.
8
Пам'ятайте, що вакцинувати сук необхідно до передбачуваної в'язки. Також без щеплення не можна брати участь у виставці собак і перевозити свого вихованця по країні і зарубіжжю.
9
Якщо у вас виникли питання з приводу вакцинації, то слід попередньо обговорити їх з ветеринарним лікарем, який розповість про всі етапи, можливі протипоказання, а також порадить вакцину, яка підійде саме для вашого вихованця.
Корисна порада
Перш ніж ставити собаці щеплення переконайтеся, що вакцина зберігалася в холодильнику, і в неї хороший термін придатності.