Як проводити самоаналіз.

Чи потрібен людині самоаналіз ? Звичайно ж, так. І особливо тим людям, які прагнуть стати особистістю. Чому стати особистістю - мета багатьох людей? Бо особистістю стають тільки ті, хто осягає свою натуру і сутність. Людина живе вже не просто тому, що народився, а вміє широко мислити, вивчає навколишній світ і своє значення в ньому. Вам знадобиться зошит з великою кількістю сторінок. Вона служить для того, щоб в будь-який час записати свої спонтанні думки, переживання та емоції. Для повноцінного самоаналіз а потрібно проаналізувати кілька моментів вашого життя.
Вам знадобиться
  • Зошит, різнокольорові ручки
Інструкція
1
Проаналізуйте відношення з протилежною статтю. Відсуньте все на другорядний план і поговоріть з собою на чистоту. Згадайте всіх тих, до кого ви відчували почуття, хто вам подобався, з ким би хотілося зв'язати своє життя. Що у них було спільне? Що приваблювало вас до них? Бути може, це колір очей, фінансове благополуччя або успішна кар'єра? Згадайте причину розриву з кожним з них. В яких випадках ви розлучилися остаточно, а в яких залишилися друзями? Це допоможе зрозуміти, де ви зробили помилки, які привели ваші відносини до розриву, і що допомогло залишитися друзями.
2
Запишіть в зошит, про яку професію ви мріяли в дитинстві. Що вам в ній подобалося й не подобалося? Яке було вплив ваших батьків на професійний вибір? Чи влаштовує вас нинішня робота? Пишіть все по порядку, даючи докладні відповіді на всі питання. Не забувайте робити коментарі до них.
3
Згадайте про всі свої досягнення і успіхи. Можливо, це захист дипломної роботи, виграш у лотереї, вигідна покупка машини або пристрій на високооплачувану роботу. Постарайтеся згадати всі найяскравіші моменти життя. Випишіть їх і дайте визначення причини, яка, на вашу думку, з'явилася успіхом. Яка ваша заслуга в кожному з цих випадків? Пишіть про все, що прийде в голову. Охарактеризуйте найкращі і найгірші якості свого характеру. Подумайте про те, як ви можете його поліпшити? Як зробити ці якості ще більш ефективними і корисними? Згадайте і запишіть всі ваші інтереси протягом життя.
4
Якщо ви вважаєте, що не можете самостійно проаналізувати своє життя, вдамося до допомоги друзів. У нашому житті у кожного величезну кількість знайомих, але друзів одиниці. Істинні друзі дуже цінні в житті кожного з нас. Вони завжди зможуть сказати свою думку про вас, як ви виглядаєте з боку, які недоліки і в чому полягають комплекси. Пам'ятайте головне - друг ні коли не збреше, на відміну від просто знайомої людини. Це приблизний план того, на що ви повинні спертися, щоб справити самоаналіз своєї особистості. Його можна доповнювати і виправляти в міру вашого життєвого досвіду. В результаті самоаналіз а у вас зміниться ставлення до себе і оточуючих вас людям, ви навчите любити себе таким, яким ви є. Багато чого зі свого минулого буде переосмислено заново. Над деякими речами задумаєтесь або просто посмієтеся.