Як втягати нитку в швейній машинці. втягати нитку в шпульний ковпачок.

Машинна строчка складається з стібків. Щоб отримати стібок, необхідно правильно заправити машинку двома нитками - зверху і знизу. Верхня нитка заправляється в саму машинку, нижня - в шпульний ковпачок.
Вам знадобиться
  • Машинка і її складові, котушка ниток.
Інструкція
1
Намотайте нитки на шпульний ковпачок. Для цього спочатку або зробіть кілька мотків на ковпачок вручну, щоб закріпити нитку , або проденьте нитку в отвір шпульки (на початку намотування потрібно притримати цей кінець нитки). Ковпачок помістіть на спеціальний пристрій по намотуванні ниток, що є частиною машинки. Нитки повинні намотуватися рівномірно. Від цього залежить якість строчки і обрив нитки.
2
Якщо ваша машинка вертикального човника, то потрібно спочатку вставити ковпачок в шпульку, а потім шпульку вставити в машинку (в човник машинки) носиком вгору до клацання. Ковпачок потрібно вставляти так, щоб нитка проходила в проріз з певного боку залежно від типу човника. Це зазвичай пишуть в інструкції до машинці. Якщо інструкції немає, і машинка не шиє, експериментуйте зі зміною напрямку.
3
Якщо машинка має горизонтальний човник, то шпулька вже вбудована в човник. В цьому випадку шпульний ковпачок з намотаними нитками вставляється відразу в машинку. З направленням нитки тут аналогічно.
4
Тепер заправте верхню нитку машинки. Машинки можуть мати деякі відмінності в конфігурації, візуально це може привести до розходжень у втягання нитки. Однак, принцип один. Його потрібно зрозуміти.
5
Підніміть притискну лапку за допомогою важеля, а голку встановіть в крайнє верхнє положення. Поставте нитки на котушковий стержень і закріпіть, якщо потрібно. При цьому нитка повинна розмотуватися в напрямку проти годинникової стрілки. Далі нитку потрібно протягнути через один або декілька нітенаправітеля. Потім - через регулятор натягу, який може бути зовні машини (тоді це колесо з двома дисками), а може бути захований під корпусом. Після цього нитку чіпляється під гачок компенсаційної пружини (тонкий пружинистий гачок, який також може бути захований), проходить через нітенаправітеля, якщо вони є, і втягається в велике вушко нітепрітягивателя. Потім через наступний нітенаправітель нитка вставляється в голку спеціальним пристроєм або вручну.
6
Потім голка опускається, щоб витягнути нижню (човникову) нитку .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Nt2Qabk7eTY
Зверніть увагу
Якщо ви неправильно заправите машину, вона не буде шити. Однак слід пам'ятати, що існують і інші причини відмови машини від роботи при правильній її заправці.
Корисна порада
В сучасних побутових швейних машинах всі пристрої заправки нитки намагаються звести до мінімуму і заховати під корпус машини. Великий плюс таких машин - послідовність заведення нитки в машину і його напрямок описані не тільки в інструкції, але і нанесені на сам корпус. Заправити таку машинку дуже легко.