Як побудувати паралельні прямі.

Паралельні прямі вивчаються на уроках геометрії в школі. Але поняття про них і навик їх побудови придасться в повсякденному житті і професійній діяльності далеко за порогом школи.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, лінійка, циркуль.
Інструкція
1
Щоб побудувати паралельні прямі , використовуємо такі характеристики: 1) Прямі лінії або перетинаються, або не перетинаються. Ніколи не пересічні прямі називаються параллельнимі.2) Відстань по перпендикуляру між прямими у всіх точках має бути одінаковим.3) Через точку, що не лежить на даній прямій, можна побудувати тільки одну паралельну їй прямую.4) Якщо дві прямі в площині перпендикулярні третьої прямий, то вони паралельні.
2
Перший способНачертіте пряму лінію. Позначте на ній кілька точок. Чим більше точок, тим менше похибка. За допомогою лінійки задайте на циркулі певну відстань. Це буде радіус. З кожної зазначеної вами точці на прямій проведіть окружність. Тепер проведіть дотичну до цих кіл. Отримали пряму, паралельну вихідної, вона підходить під зазначені вище характеристики.
3
Для перевірки опустіть з точок дотику побудованих прямих та кола перпендикуляр на першу пряму. Отримані перпендикуляри повинні бути рівні.
4
Другий способТакже накресліть пряму лінію і відзначте на ній кілька точок. Відновіть перпендикуляри до прямої із зазначених точок. На отриманих перпендикулярах відкладіть однакові відрізки і позначте отримані точки. Через отримані точки проведіть пряму. Вона буде паралельна вихідної прямий.
Корисна порада
Паралельні прямі позначають знаком || і записують як AB || MN, якщо у нас є прямі AB і MN. Цей запис читають так: «пряма АВ паралельна прямій MN». Можна записати навпаки MN || AB і прочитати як «пряма MN паралельна прямій AB». По суті, ці записи еквівалентні.