Як намалювати графік. намалювати координатну площину і точки на ній.

Графік функції являє собою безліч певних точок на координатної площині. В простому окремому випадку графіка функції y = f (x) розглядаються дві координати. Одна з них по осі абсцис (ОХ) являє допустимі значення змінної x, а друга по осі ординат (OY) - значення функції y, відповідні даної змінної. Побудова графіка функції проводиться на заданому відрізку. На ньому з певним інтервалом задаються значення змінної х і обчислюються результати функції у. Отримані значення визначають координати точки на площині OХY. У результаті виходить шукане безліч точок - графік.
Інструкція
1
Запишіть вираз функції y = f (x) і інтервал, на якому потрібно побудувати графік. Побудуйте координатну площину OХY, де ОХ - горизонтальна вісь абсцис, а OY - вертикальна вісь ординат.
2
На потрібному відрізку побудови виділіть рівні проміжки по осі абсцис. Візьміть перше значення змінної х на заданому відрізку. Підставте його в вираз функції і вирахувати значення у. Ви отримали координати х і у першої точки графіка.
3
Визначте отримані координати на площині OХY. Для цього проведіть перпендикуляр щодо ОХ через вибране значення х. Також і щодо ОY побудуйте перпендикуляр через розрахований значення у. На перетині даних перпендикулярів поставте крапку. Це буде перша точка графіка з обчисленими координатами.
4
Візьміть таке значення х на заданому відрізку для побудови графіка. Вирахуйте функцію у (х) і побудуйте чергову точку графіка. Аналогічним чином побудуйте всі інші точки графіка.
5
З'єднайте всі знайдені точки безперервної лінією. Отримана крива і буде графіком заданої функції.
Настінний розпис у всі часи використовувалася для декоративного оформлення елітних інтер'єрів. При бажанні деякі її елементи можна виконати самостійно. Наприклад, хмари . Малювання цих об'єктів не представляє особливої складності. Малюнок хмар додасть інтер'єру унікальність і легкість. Крім цього, ручна робота завжди в ціні.
Вам знадобиться
  • Валик, білий крейда, фарби, губка, палітра.
Інструкція
1
Зберіться з думками, для створення творчого настрою помилуйтеся на справжні хмари - робота вас чекає творча.
2
Визначте місце, де ви хотіли б бачити хмари . Обусловьте розмір малюнка - він повинен відповідати габаритам приміщення. Візьміть сподобався малюнок, фотографію або намалюйте ескіз. Працювати з готовим зображенням буде легше.
3
Підготуйте стіну для малювання. Цей етап роботи - вже півсправи, т.к. стіні задається належна фактура. Якщо стіни обклеєні шпалерами, то їх потрібно зняти. Стіна може бути гладкою або шорсткою. Це залежить від того, яке небо ви хочете бачити - ясне чи хмарне. На гладкій поверхні краще зобразити ясне небо - тобто біла хмара на блакитному тлі. Яка потребує вирівнюванні стіну зашпаклюйте. Якщо фактура стіни вас влаштовує, її можна не шпатлевать.
4
Користуючись валиком, пофарбуйте поверхню в блакитний колір. Після висихання фону приступайте до малювання хмари . Візьміть білий крейда і нанесіть контур, згідно вашому ескізу.
5
Для наступного етапу малювання візьміть фарби. Для розпису стіни можна використовувати масляні або акварельні, але самі відповідні - це темперні фарби. Вони не вимагають спеціальних розчинників, на відміну від масляних фарб, і не розмиваються водою, маючи перевагу перед аквареллю, а значить, за чистотою стіни стежити буде легше.
6
Підготуйте палітру. На ній доведіть білу фарбу до густоти сметани. Для малювання візьміть поролонову губку середньої жорсткості. М'якою або жорсткою (крупнопористой) губкою буде складно зобразити легкість.
7
Візьміть трохи губкою фарби. Тичковими рухами нанесіть її по контуру малюнка. Щоб надати хмарі більше легкості, за межами його контуру, за допомогою легких точкових рухів, напівсухий губкою нанесіть кілька плям.
8
Зверніть увагу на те, що фарба місцями повинна лежати гущі - зокрема в середині, і «танути» до країв. Не чекаючи повного висихання, накладайте шар за шаром в потрібних частинах малюнка. Проявляйте творчість, не обов'язково в точності повторювати підготовлений ескіз.
9
Змішайте на палітрі білий і блакитний кольори так, щоб вийшов блакитний колір світліше фону неба. Можна додати в набраний колер трохи сірого. Тепер надайте хмари м обсяг, завдаючи губкою цю фарбу. Для ефекту природності давите на губку то сильніше, то слабше.
10
Не бійтеся додати світло-рожеві або фіолетові тіні невеликими областями. Не забувайте контролювати кількість фарби на палітрі. При певних навичках і терпінні можна досягти непоганих результатов.Даже якщо ви не художник, не сумнівайтеся - у вас все вийде. А інтер'єр, прикрашений вами, без сумніву, подарує вам масу приємних вражень.