Як визначити витік газу. прилад для визначення витоку газу в квартирі.

Якщо природний газ, який підводиться до газових плит в житлових будинках, має досить відчутний запах, щоб можна було вчасно помітити витік , то є й такі гази, які запаху не мають. Правда в будинку вони навряд чи «водяться». А ось на виробництві може трапитися що завгодно, включаючи і витік якогось легкозаймистого газу. На щастя, спосіб визначити витік є.
Інструкція
1
Безперервно визначати витоку небезпечних газів можна за допомогою установки спеціальних датчиків в тих місцях, де ці витоку більш вірогідні. А підключають їх до багатоканального приладу, який контролює і обробляє дані, отримані з датчиків. Він розташовується зазвичай в безпечній зоні, де немає витоків, але зате є пристрій відображення, сигнальна система, пристрої реєстрації подій і інші корисні «гаджети». Такі прилади є у продажу, хоча й коштують не так дешево. Але безпека коштує того.
2
Є кілька очевидних і досить простих принципів, які допоможуть вам визначити положення датчиків. Так щоб виявити гази, які легше повітря (аміак, метан), датчики монтуються в найвищій точці. Під час установки бажано користуватися колекторним конусом. Виявити гази, які важче повітря (діоксид сірки, бутан), встановлюючи датчики в найнижчій точці.
3
Вивчивши передбачуване поведінку газу для штучного і природного потоку повітря, змонтуйте датчики (якщо це доцільно) у вентиляційних каналах. Також не забувайте, що датчики, що встановлюються під стелями або в інших піднесених місцях, можуть бути випадково пошкоджені від усіляких «капризів» погоди типу крупного граду та грози. Та й низько розташовані датчики можуть постраждати від повені. Тому доцільно при їх установці використовувати спеціальні захисні блоки.
4
Якщо датчик буде піддаватися дії прямих сонячних променів або монтується в жаркій обстановці, також подбайте про його збереження при допомозі сонцезахисту.
5
Вивчіть технологічний режим. Хоч аміак з бутаном і важчий за повітря, але при витоку в умовах підвищеного тиску або температури вони з більшою ймовірністю будуть рухатися вгору, а не вниз. Тримайте датчики далеко від деталей, які знаходяться під високим тиском. Інакше швидкість витоку буде занадто високою для її виявлення.
6
Дія датчиків завжди направляйте вниз, щоб запобігти скупченню води або пилу на лицьовій поверхні датчика, яке може перешкодити проникненню газу всередину.
7
І останнє: подбайте про те, щоб конструкції, на яких ви будете встановлювати датчики, були міцними, а також несприйнятливими до вібрації.