Як побудувати бісектрису трикутника.

Трикутник і його побудови мають важливе значення в початковій геометрії. Одне з побудов трикутника - бісектриса - являє собою прямий відрізок, що виходить із однієї вершини трикутника і що з'єднується з точкою на противолежащем ребрі. При цьому бісектриса ділить навпіл кут даної вершини. У загальному випадку побудова бісектриси трикутника зводиться до проведення бісектриси кута конкретної вершини. Це побудова виконується за допомогою транспортира. Однак побудова бісектриси рівнобедреного і правильного трикутників можна провести з урахуванням їх геометричних властивостей без додаткових інструментів.
Вам знадобиться
  • Транспортув, лінійка
Інструкція
1
Побудуйте заданий трикутник. Візьміть транспортир і виміряйте кут вершини, з якої необхідно провести бісектрису. Поділіть даний кут навпіл.
2
Відміряйте від сторони трикутника , прилеглої до даної вершині, вирахуваний кут. Поставте крапку, що позначає половину кута вершини.
3
Проведіть через вершину і відзначену точку пряму лінію так, щоб вона обмежувалася вершиною з одного боку і противолежащей стороною трикутника з іншого. Бісектриса трикутника побудована.
4
Якщо заданий трикутник є рівнобедреним або правильним, тобто у негоравни дві або три сторони, то його бісектриса, відповідно до властивості трикутника , буде також і медианой. А, отже, протилежна сторона буде ділитися биссектрисой навпіл.
5
Виміряйте лінійкою протилежну строну трикутника , куди буде прагнути бісектриса. Поділіть дану строну навпіл і поставте в середині боку точку.
6
Проведіть пряму лінію, що проходить через побудовану точку і протилежну вершину. Це і буде бісектриса трикутника .