Як розрізняти монети.

Нумізматика - непроста і захоплююче хобі, яке займає людей вже багато років, і до цих пір знаходиться чимало поціновувачів старовинних і що з вживання монет різних країн. Недостатньо просто знайти стару монету, щоб помістити її в колекцію - монета вимагає оцінки та аналізу. У цій статті ми розповімо, як правильно оцінити монету, і які критерії відрізняють одну монету від іншої.
Інструкція
1
При оцінці стану монет в першу чергу потрібно дивитися на ступінь її зносу, так як схоронність монети є визначальним фактором для її колекційної цінності. Добре збережені старовинні монети мають високу колекційну цінність, так як їх набагато складніше відшукати. Існує міжнародна система оцінки монет, і ви можете застосувати до своїх монетам характеристики і критерії цієї системи.
2
Подивіться, наскільки сильно виражена потертість на вашій монеті. Якщо потертість сильна, монета має менше колекційної цінності, на відміну від монети , рельєф якої зберігся в найбільш чіткому і незайманому вигляді.
3
Також існують монети , які ніколи не перебували в обігу - їх визначають терміном Uncirculated. Якщо у вас є такі монети , то для того щоб відповідати своїй категорії, монети не повинні мати взагалі ніяких дефектів поверхні.
4
Монета, що не була в обігу, не повинна бути потертій або подряпаній, і навіть високі точки рельєфу повинні бути в ідеальному стані, а сама монета повинна блищати. Тільки монети з мінімальним ступенем зносу можуть бути охарактеризовані цією категорією.
5
Якщо ваша монета була в обігу, але при цьому зберегла хороший зовнішній вигляд, вона може відноситися до категорії Extremely Fine. Для таких монет допустимі легкі потертості на високих точках рельєфу, і вони зберігають штемпельний блиск.
6
Якщо монета має значну потертість, яка торкнулася не тільки рельєф, а й інші ділянки, то монета належить до категорії Very Fine. При цьому, незважаючи на потертість рельєфу, малюнок на монеті повинен залишатися чітким, а букви і цифри повинні легко зчитуватися.
7
Монети, що мають ще нижчу ступінь збереження, в яких складно розрізнити дрібні деталі, але, тим не менше, основні елементи та написи яких легко розрізняються, відносяться до категорії Fine. У таких монет спостерігається знос захисного обідка, а штемпельний блиск відсутній.
8
Монети, які характеризуються ще більшим зносом, відносяться до категорії Very Good, а монети , ободок яких майже цілком стертий, і дрібні деталі не є помітними, відносяться до категорії Good.
9
Також для оцінки та відмінності монет важливо визначити якість карбування - монети , прокарбовані з браком або дефектами, коштують менше, ніж монети з хорошою карбуванням.
Старовинна монета, дбайливо зберігається довгі роки, може перетворитися на солідне стан. Якщо монета досить рідкісна і до того ж добре збереглася, перш ніж прийняти рішення про її продаж, вивчіть попит на цей вид монет і дізнайтеся їх актуальну вартість.
Інструкція
1
Зверніться за інформацією в відомий антикварний магазин вашого міста. Покажіть монету продавцеві. Можливо, він знає, в який період був випущений цей екземпляр. Якщо продавець не зміг вам допомогти, на всякий випадок огляньте прилавки з продаються монетами. На них можуть зустрітися схожі монети . Якщо продавець точно визначив походження вашої монети , запитайте його про вартість. Прийміть видану продавцем інформацію про ціну до відома, але не вважайте її кінцевої.
2
Якщо похід в антикварну крамницю не дав результату, постарайтеся дізнатися походження монети самостійно. Ретельно вивчіть монету. Визначте рік її випуску. Якщо монета іноземна, постарайтеся з'ясувати, якою мовою зроблені написи на її поверхні. Озбройтеся лупою. Можливо, вам вдасться розгледіти монетний двір, на якому зроблено монета. Зібрана інформація стане в нагоді під час пошуку аналогів цій монети в інтернеті. Треба зауважити, що ціна одного і того ж виду монет може сильно варіюватися в залежності від їх збереження. Якщо монета брудна або має будь-якої наліт, не варто самостійно намагатися очистити її. Ви можете пошкодити важливі деталі невмілими діями.
3
Дізнавшись походження монети , відвідайте нумізматичні сайти. На деяких з них можна знайти таблиці із зазначенням приблизної вартості старовинних монет. Один з таких сайтів - www.coins.ru. Він містить інформацію про зразкову вартість монет Росії від епохи Петра I до Жовтневої революції. Натиснувши на пункт «Монети» головного меню сайту і перейшовши за посиланням «Каталог-Цінник», ви побачите розділені по роках списки монет. Вибравши потрібний рік, ви зможете подивитися ціни. Як правило, ціна формується виходячи з таких критеріїв: рідкість і схоронність монети , а також вартість металу, з якого вона зроблена.
4
Якщо знайдена на сайтах інформація вас не влаштувала, ви можете відвідати інтернет-аукціони і подивитися, за якою ціною викуповують подібні монети . Вивчивши дані минулих аукціонів, ви можете виставити на торги свою монету. Для цього ви повинні принести монету в офіс аукціону для експертної оцінки або вислати на пошту компанії її якісні фотографії. Після цього ви зможете створити лот.