Як відкрити міні-пекарню.

Вам напевно цікаво буде знати, що рентабельність міні-пекарень складає приблизно 10-15%, хоча в ряді випадків може досягати і всіх 50%. Одна пекарня в місяць може приносити дві і більше тисяч доларів. Тому якщо ви вирішили відкрити власну хлібопекарню, знайте, що прибутковість справи залежить тільки від вас і ваших здібностей. Не нам вчити вас веденню бізнесу, але кілька порад, які допомагають цей бізнес почати, ми вам все-таки дамо.
Інструкція
1
Перш ніж запускати виробництво, спочатку узгодьте проект з СЕС, екологічної інспекцією, пожежною службою, а також агентством по тех. регулювання і метрології.
2
Площа для виробництва вашого головного продукту - хліба, залежить від пропонованих СЕС до приміщення вимог і від продуктивності пекарні. Основною вимогою є поділ «чистих» і «брудних» виробничих стель. Якщо ваша пекарня вироблятиме до двох тонн хліба на день, то для неї цілком вистачить 150-200 м2. Приміщення під хлібопекарський цех вам потрібно або побудувати, або викупити, або орендувати. Насчет оренди: пекарі зазвичай орендують приміщення, з можливістю його подальшого викупу. Оренда 200 м2 коштує близько $ 500- $ 2000 в місяць.
3
Мінімальний комплект обладнання для розміщення в хлібопекарні в себе включає саму піч, тістомісильна машина і расстоечний шафа. Все це разом узяте обійдеться вам в $ 21 000. Також вам буде потрібно обзавестися машиною, щоб розвозити хліб. Початківці пекарні зазвичай закуповують вітчизняні печі, які коштують дешевше імпортних печей.
4
Тепер поговоримо про сировину. Основною сировиною для хлібопекарні є мука. Щоб випекти в зміну 1000 кг хліба, вам знадобиться від 600 до 700 кг борошна. Один її кілограм коштує близько 9-10 рублів.
5
Персонал. Технолог - головний спеціаліст в даному виробництві. Він завідує встановленням обладнання, розробкою рецептур і навчанням персоналу. Пекарі - основний персонал хлібопекарні. Їх потрібно як мінімум двоє в зміну. Крім того, вам знадобиться бухгалтер і водій. А вирішенням завдань по збуту продукції на перших порах може займатися сам директор пекарні, тобто ви.