Як замовити каву.

Не всякий кави - звичайний кави . Існують десятки різновидів кави з молоком, чорного, з додаванням алкоголю і без оного. У різних кафе одна і та ж різновид напою може називатися по-своєму. Щоб не плутатися при замовленні чашки улюбленого кави , непогано б знати, як називаються ті чи інші способи його подачі.
Інструкція
1
Дуже міцний, чорний кави , що подається без цукру і молока в маленьких чашках, вміщають в себе лише пару ковтків, називається еспресо. Це знають багато, але мало кому відомо, що подвійна порція еспресо зветься доппіо, а якщо в меню ви виявили коретто і зважилися його замовити, то робіть це тільки в тому випадку, якщо більше не збираєтеся сідати за кермо. Бо коретто - це еспресо з додаванням коньяку або бренді.
2
До речі, французький варіант коретто - кафе брюле відрізняється дуже красивою подачею. Офіціант насипає в чашку цукор, поливає його коньяком, підпалює і лише потім наповнює чашку еспресо.
3
Звичайний кави з молоком так і називається, все дуже просто і зрозуміло. В Італії та Франції ви знайдете його в меню, як кафе латте, в Німеччині - мільхкафе, в Іспанії кафе фон лече.
4
Капучино - це теж кави з молоком, для його приготування змішують молоко і еспрессо в співвідношенні 1: 1, а поверх напою укладається красива шапка молочної піни.
5
На тлі всіх інших кави йних напоїв латте маккіато можна назвати справжнім витвором мистецтва. Він складається з трьох інгредієнтів, що не змішують, а пошарово наливають у високі підігріті склянки. Третину склянки наповнюють гарячим молоком, наступним шаром обережно по зворотній стороні ложки вливають еспресо, завершує картину велика кількість молочної піни. П'ють кафе латте за допомогою соломинки, переміщаючи її від шару до шару.
6
Якщо в назві напою вам зустрілося слово меланж, значить, замість молока в ньому використовуються вершки. Наприклад, віденський меланж це не просто вершки і кави , крім еспресо в напій додають трохи міцного какао, а повітряну вершкову шапку посипають шоколадною стружкою і прикрашають вишнею.
7
Кава з вершками може містити в собі алкоголь. Австрійський альмкафе включає в себе еспрессо, яєчний жовток, горілку і вершки, а німецький фарісеер - це еспресо, змішаний з ромом, захований під збитими вершками.
8
І це лише дуже невеликий список відомих сортів кави йних напоїв, які можуть подати вам в кафе. Якщо вам зустрілося незнайоме назву, не соромтеся перепитати офіціанта, що ж це за кави такий. Або просто замовте і спробуйте, раптом це буде ваш новий улюблений сорт.
Корисна порада
У швейцарських Альпах чорна кава з горілкою називають кафе Ферт, що в дослівному перекладі означає готову каву.