Як побудувати сходи дерев'яну. саморобна дерев'яна драбина.

При веденні присадибного господарства досить часто доводиться вести роботи на висоті. І тут вам не обійтися без сходів. Саморобна дерев'яна драбина повинна бути простою у виготовленні і надійною.
Вам знадобиться
  • Дерев'яні бруски, ножівка по дереву, долото, стамеска, молоток, шуруповерт, саморізи, цвяхи, столярний клей
Інструкція
1
Найпростіша конструкція сходів передбачає дві стійки і деяка кількість перекладин, що виконують роль щаблів. Довжину стійок слід вибирати, виходячи з необхідної вам висоти сходи і її призначення. Зустрічаються сходи довжиною від одного до восьми метрів. Ширина сходів повинна складати близько півметра.
2
Для виготовлення стійок візьміть якісні дерев'яні бруски. Простежте, щоб бруски не мали нерівностей, сучків, вм'ятин від ударів. Це важливо для забезпечення надійності майбутніх сходів. Переважний перетин брусків - прямокутне, розміром 50 на 100 мм.
3
Сходинки рекомендується виконати з брусків квадратного або прямокутного перерізу, з розмірами близько 50 мм. Критерії вибору деревини для щаблів ті ж - потрібна щільна деревина без сучків. Підібрати короткі бруски для перекладин набагато простіше, ніж заготовки для стійок. Відібрані для виготовлення сходів бруски слід висушити, сира деревина не годиться. Ще одна важлива вимога до заготовок - вони не повинні містити серцевинної частини ствола дерева.
4
Стійки і сходинки можна скріпити декількома способами. У кожному разі, відстань між перекладинами може бути в межах від 30 до 50 см. Головний критерій - зручність переміщення по сходах.
5
Найпростіший спосіб кріплення перекладин придатний для тимчасових драбин, призначених для проведення разових робіт на висоті. В місцях кріплення поперечини злегка надсверлівают, щоб запобігти розколювання деревини. Потім їх кріплять до стійок цвяхами або саморізами. Недолік такого простого кріплення - низька надійність, оскільки під вагою перекладина несе навантаження на відрив від стійки.
6
Інший спосіб позбавлений описаного недоліку. У стійці роблять надрізи по ширині сходинок, так що вони виявляються трохи втопленими в стійку. Кріплять сходинку двома саморізами перпендикулярно до стійки. Оскільки надрізи кілька послаблюють стійку, вона повинна бути більш широкою і товстою в перерізі. Описаний спосіб надійніший, але не годиться для довгих сходів.
7
Більш кращим для відповідальних конструкцій буде третій спосіб кріплення. У стійці за допомогою свердла, стамески або фрези проробляються отвори. У ці отвори вставляють поперечини товщиною близько 40 мм. Можна зміцнити з'єднання, посадивши щаблі в гнізда на клей. Поперечини кріпляться саморізами, з торцевій частині для надійності вставляються клини. Подібний спосіб пристрою ступенів вимагає столярних навичок і витрат часу. Однак надійність конструкції ці витрати неодмінно окупить.