Як втачать рукава.

Різновидів рукавів існує величезна кількість. Найпоширеніші способи втачіванія рукава існує два: класичний (втачной) рукав або рукав сорочкового покрою. У цих випадках є рукав, і є плечовий шов у вироби.
Вам знадобиться
  • 1) Виріб
  • 2) Швейна голка
  • 3) Нитки
  • 4) Гострі ножиці
  • 5) кравецькі голочки
  • 6) Швейна машинка
  • 7) Праска
Інструкція
1
Перед Втачіваніе рукавів перенесіть з викрійки контрольні насічки на рукав і пройму. Потім їх потрібно буде поєднати.
2
Якщо рукав у вас втачной (з високим окатом), тоді спочатку виконайте всі шви на рукаві, а також плечові і бокові шви на виробі. Якщо ви впевнені в довжині рукава , можна обробити його низ.
3
Потім зробіть посадку по окату рукава . Для цього між контрольними насічками прокладете машинну строчку стібком 4 мм на відстані 3-5 мм від майбутнього шва ушивання. Необхідно стягнути строчку, потягнувши за нитку, яка краще тягнеться. Збірка повинна бути невеликий і рівномірною. Вона потрібна для того, щоб плоский рукав прийняв форму круглого плеча.
4
Вставте вивернутий на лицьову сторону рукав в пройму і скріпіть його з виворітного боку виробу, поєднавши контрольні насічки. Контрольні насічки - це середина рукава по окату з плечовим швом, і насічка на рукаві з рискою на проймі. Сколювати потрібно розташовуючи голочки перпендикулярно до зрізу через 5-7 см. Після цього обов'язково змітайте рукав стібком максимум 1 см, рівно розподіляючи пальцями посадку.
5
Обережно попрасуйте посадку з парою, злегка торкаючись її носиком праски і не заходячи на рукав. Вшитої рукав (з'єднайте машинної строчкою) з боку рукава , контролюючи рівномірний розподіл посадки. Перевірте, рівна чи у вас вийшла лінія. Якщо лінія рівна, прокладете ще одну машинну строчку чітко шов в шов. Це забезпечить міцність виробу. Проутюжьте шов рукава також носиком праски, злегка торкаючись і не заходячи на рукав.
6
Якщо рукав сорочкового покрою, у якого висота оката маленька, а сам окат більш витягнутий, то послідовність обробки буде іншою. Такий рукав використовується у виробах вільного покрою. Цим способом можна втачівают і розглянутий вище рукав, якщо він використовується у виробах еластичних матеріалів без посадки по рукаву.
7
Посадка не виконується, шов рукава і бічний шов попередньо не обробляються. Поєднайте контрольні насічки і скріпіть по зрізу шпильками, як зазначено в описі вище. Цей рукав можна відразу обробити на машинці, чи не смётивая, так як він - безпосадочний. Якщо сумніваєтеся, то краще попередньо вметайте рукав.
8
Проутюжьте шов сточування. Тепер сумістите і скріпіть зрізи рукава і бічні зрізи вироби. При цьому у вас повинні співпасти шов пройми і довжини зрізів рукавів і довжини бічних зрізів вироби. Прокладіть машинну строчку і проутюжьте шов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pojOYfpBLMc
Зверніть увагу
1) Втачіваніе рукава - досить складний процес навіть для кравців з досвідом. Будьте уважні, запасіться терпінням і намагайтеся бути аккуратнимі.2) Чітко поєднуйте зріз рукава по окату і зріз пройми ізделія.3) Шов рукава (внизу) може збігатися, а може і не збігатися з бічним швом вироби в рукавах першого тіпа.4) Прокладайте красиву, рівну строчку, відстань від строчки до шва по всьому зрізу має бути одінаковим.5) Контролюйте кожен свій крок, щоб не довелося переробляти работу.6) Ваше намагання буде винагороджено новим красивим вбранням.