Як помити люстру. Як помити кришталеву люстру не знімаючи.

Часом дрібні деталі, такі, як метелик на шторі, або чисте вікно міняють наш настрій на краще. Проводячи прибирання в будинку, ми рідко зморимо на стелю. Однак дуже важлива деталь інтер'єру - люстра - вимагає належної уваги.
Вам знадобиться
 • 1) Гумові рукавички для захисту рук
 • 2) Гумові пальчики, целофан або пакувальна плівка для харчових продуктів
 • Далі в залежності від способу:
 • 3) Спеціальний засіб для миття кришталевих виробів
 • 4) Засіб для миття посуду
 • 5) Нашатирний спирт
 • 6) Льняна рушник, якщо ви будете витирати люстру
 • 7) Вбираюча тканину під люстру для збору води.
Інструкція
1
На люстрі скупчуються крапельки жиру і осідає пил. Визначте візуально ступінь забруднення. Далі вирішите, як ви будете мити люстру : знімете її і будете мити над ванною, або будете мити, не знімаючи.
2
Спосіб перший - трудоемкій.Сніміте люстру і для того, щоб в патрони не потрапляла рідина, надіньте на них гумові пальчики (продаються в аптеці) або целофанові пакети, можна обернути плівкою для упаковки харчових продуктів.
3
Спосіб другий - спортівний.Мойте люстру , не знімаючи її. Для цього обов'язково відключіть електрику в квартирі через щиток, щоб вас не вдарило струмом. Також викрутити лампочки і захистіть патрони, як у попередньому випадку. Для того, щоб на підлозі не було води, що-небудь постеліть під люстрою.
4
Виберіть засіб для миття залежності від доступності люстри (зняли ви її чи ні), від ступеня забруднення, від матеріалу, з якого виготовлена люстра, і від очікуваного ефекту.
5
На сьогоднішній день найпростіший спосіб помити люстру , в тому числі і кришталеву - це використання спеціального аерозолю для миття кришталю, який не треба змивати. Просто нанесіть аерозоль на всю люстру і дайте час їй стекти, а люстрі - висохнути. Якщо забруднення сильне, можна ще раз повторити процедуру. Цей спосіб обійдеться дорожче інших, зате ви заощадите час і сили. Спосіб дуже хороший, якщо ви миєте люстру , не знімаючи.
6
Дуже поширений спосіб - це мити люстру миючим засобом або водою з додаванням засобу для миття посуду. Їх можна розприскувати з пульверизатора. Потім треба промити чистою водою або також скористатися пульверизатором і дати воді стекти. Іноді після цього, люстру протирають, щоб домогтися більшого блиску.
7
Щоб кришталь і скло блищало, використовуйте народний рецепт. Мийте люстру водою з додаванням нашатирного спирту в пропорції 1 столова ложка нашатирного спирту на 1 літр води.
8
Підключати люстру до електроживлення слід тільки після повного висихання води і вкручування лампочок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z2LaPAufRik
Зверніть увагу
1) Дивіться, щоб не залишалася мильна пінка на люстрі, при нагріві в цьому місці вона може лопнуть.2) Щоб не залишати слідів на кришталі, використовуйте тонкі перчаткі.3) Розчин для миття люстри повинен бути злегка теплим або прохолодним.
Красива люстра є окрасою будь-якого інтер'єру. Вона радує око і бездоганно висвітлює простір доти, поки пил не накопичиться достатнім шаром, щоб погасити блиск її прикрас і сяйво ламп. У такому випадку потрібно задуматися про миття люстри.
Вам знадобиться
 • - драбина;
 • - миючий розчин;
 • - м'яка тканина.
Інструкція
1
Визначтеся зі ступенем забруднення. Для легкого запорошеного нальоту достатньо буде сухого чищення. Скористайтеся стійкою драбиною. За її брак можна використовувати стіл, але ні в якому разі не будуйте піраміди з меблів, це може привести до травм.
2
Очистіть деталі світильника за допомогою м'якої тканини, якою ви зможете зібрати пил. Крім того, існують спеціальні щітки для пилу, які ефективно збирають її завдяки статичної електрики.
3
Отримавши доступ до люстри, визначте можливість її тимчасового демонтажу. Але найпростіше і безпечніше зняти окремі деталі, які можна буде ретельно промити і повернути на місце. Отже, акуратно від'єднайте все, що можна легко зняти. Це можуть бути плафони або прикраси.
4
Приготуйте миючий розчин, найбільш відповідний типу матеріалу, з якого виготовлені деталі вашої люстри. Для скла та кришталю ви можете використовувати звичайний засіб для миття посуду або спеціальні засоби. Мильний розчин не рекомендується, оскільки він може залишати ледь помітну пленочку на поверхні скла або кришталю, таким чином позбавляючи їх блиску. Також не варто розраховувати на допомогу абразивов і прального порошку. Вони можуть пошкодити гладку поверхню.
5
Промивши знімні деталі в миючому розчині, постарайтеся якомога ретельніше прополоскати їх у чистій воді, щоб не залишилося слідів кошти і з часом не з'явилися розводи на скляній поверхні. Для посилення блиску кришталю можна додати столовий оцет в останню воду для полоскання. Потім протріть кожну деталь м'якою тканиною.
6
При неможливості розбирання світильника на час миття приготуйтеся мити люстру на вазі. Для цього спочатку промийте всі деталі миючим розчином, уникаючи попадання вологи на електричні частини люстри. Протріть все ганчірочкою, змоченою у чистій воді, для видалення залишків миючого засобу. І на закінчення протріть м'якою тканиною насухо.
Зверніть увагу
Не забудьте знеструмити люстру, перш ніж приступати до її чищенні.