Як прибрати номери сторінок.

Автоматична нумерація сторінок - зручна можливість форматування великих документів в текстових процесорах сімейства Microsoft Word, що дозволяє вводити і форматувати текст, не піклуючись про можливе порушення послідовності номерів сторінок.

В деяких випадках буває нумерацію сторінок необхідно видалити, наприклад, якщо необхідності в ній в даному документі більше немає, даний вид нумерації планується замінити на інший (наприклад, перемістити номер сторінки з нижнього колонтитула в верхній) або ж просто нумерація сторінок була створена в документі помилково або для експерімента.Чтоби прибрати номери сторінок в документі Microsoft Word версії 2007, необхідно відкрити документ і перейти в режим редагування відповідного колонтитула:

  1. Відкрити в Microsoft Word документ, нумерацію сторінок якого потрібно прибрати. Як правило, достатньо двічі клацнути лівою кнопкою миші по файлу документа в Провіднику Windows, або ж перетягнути мишею значок документа на значок Microsoft Word (як правило, розташований на робочому столі Windows).
  2. Перейти в режим редагування колонтитула, в якому розташований номер сторінки. Це може бути як верхній, так і нижній колонтитул. Клацніть по колонтитулу правою кнопкою миші і виберіть пункт «Змінити верхній колонтитул» або «Змінити нижній колонтитул» відповідно.
  3. Word відкриє нову панель інструментів «Конструктор», що дозволяє маніпулювати колонтитулом і які у ньому об'єктами, у тому числі - полем нумерації сторінок.
  4. Тепер прибрати номери сторінок можна просто видаливши відповідне поле як звичайний фрагмент тексту, проте краще скористатися відповідною командою Word. Для цього натисніть "Номер сторінки», і в меню виберіть пункт "Видалити номери сторінок». Поле нумерації сторінок зникне.
  5. Конструктор можна закрити, натиснувши кнопку із зображенням хрестика на червоному тлі «Закрити вікно колонтитулів». Word повернеться в звичний режим редагування документа. Переконайтеся, що номерів сторінок в колонтитулі більше немає.

У випадку, якщо помилково було створено кілька полів нумерації сторінок, для кожного з них слід повторити всю послідовність дій, або ж тільки пункт 4 ( якщо всі зайві поля нумерації сторінок знаходяться в одному і тому ж колонтитулі).

Автоматична нумерація номерів сторінок в програмі Microsoft Word - функція досить зручна. Вона полегшує підготовку документа до друку, дозволяє легко орієнтуватися в документі і дає можливість гнучко управляти видом і форматом нумерації сторінок. Однак номери сторінок проставляються строго послідовно, а в багатьох ситуаціях потрібно «пропустити» номер сторінки і розмістити на ній, наприклад, рекламне зображення.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, Microsoft Word, початкові навички по роботі з комп'ютером
Інструкція
1
Видалити всі номери сторінок досить легко. Достатньо клікнути два рази по будь-якому колонтитулу з номером сторінки в довільному місці документа і вручну видалити номер сторінки , наприклад, за допомогою клавіші Del. Складність полягає в тому, що при цьому видаляється нумерація всіх сторінок документа.
2
Для того, щоб видалити номер тільки з одного сторінки , потрібно здійснити послідовно кілька дій. Для початку в кінці сторінки , після якої повинна бути сторінка без номера, потрібно вставити розрив розділу. Щоб зробити це, встановіть курсор в кінці сторінки , виберіть вкладку «Вставка» основного меню і клацніть по рядку «Розрив» у випадаючому списку. У вікні відзначте в частині «Новий розділ» рядок «З наступного сторінки ».
3
Встановіть курсор в будь-якому місці сторінки , номер якої потрібно прибрати. У вкладці «Файл» основного меню виберіть рядок "Параметри сторінки " і клацніть по ній. У вікні, виберіть вкладку «Джерело паперу». Знайдіть рядок «Перша сторінка» і відзначте її галочкою. Після цього нумерація з обраної сторінки зникне.
4
Щоб продовжити нумерацію з іншого (що не йдуть підряд) номера сторінки , у вкладці «Вид» виберіть пункт «Колонтитули» і у вікні інструментів натисніть на іконку «Формат номера сторінки ». Поставте галочку напроти пункту «Почати з» і введіть потрібний номер сторінки .