Як підключити старий жорсткий диск.

Щоб підключити старий жорсткий диск до комп'ютера, вам слід дотримуватися певних запобіжних заходів. В іншому випадку ви ризикуєте не тільки спалити вінчестер, але і отримати удар струмом.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, жорсткий диск.
Інструкція
1
В першу чергу вам потрібно розібрати корпус комп'ютера. Перед тим, як ви приступите до даної процедури, переконайтеся в тому, що системний блок не підключений до мережі. Щоб дістатися в потрібний вам сектор, необхідно зняти обидві бічні стінки корпусу. Для цього відкрутіть гвинтики, що фіксують їх, і висуньте стінки. Тепер ви можете приступити до підключення жорсткого диск а.
2
Перед тим, як ви підключите провід живлення і шлейф до жорсткого диск у, закріпіть його в системному блоці. Для цього в корпусі передбачаються спеціальні полички. Пристрій має бути зафіксовано за допомогою шурупів. Як тільки ви закріпіть жорсткий диск , підключіть до нього провід живлення і шлейф передачі даних. Переконайтеся, що всі підключені дроти щільно прилягають до виходів пристрою.
3
Чи не збираючи корпусу, підключіть комп'ютер до мережі і переконайтеся в тому, що пристрій працює справно. У тому випадку, якщо жорсткий диск не працюватиме, можливо, що він пошкоджений або ж нещільно приєднані контакти живлення, або шлейф передачі даних. Якщо ж пристрій працює нормально, можете зібрати корпус, закріпивши стінки в їх початковому положенні. Перед тим, як закріпити стінки системного блоку, бажано знеструмити комп'ютер, відключивши його від мережі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=R-Pz9i0UTGw
Іноді виникає необхідність підключити декілька внутрішніх жорстких дисків до одного системного блоку. Проблеми починаються лише в тому випадку, якщо ці диски мають різні формати: IDE і SATA.
Вам знадобиться
  • перехідник IDE-SATA.
Інструкція
1
Не варто засмучуватися - підключити до однієї материнської платі жорсткі диски з різними форматами досить легко. Зніміть стінки системного блоку і вивчіть порти на материнській платі.
2
Справа в тому, що досить часто навіть ті моделі материнських плат, у яких основний жорсткий диск підключений через канал SATA, мають в наявності порти IDE. Найчастіше до них підключаються DVD-приводи. Знайдіть такі роз'єми.
3
Якщо до одного з них підключений дисковод, відключіть його і використовуйте звільнився шлейф для підключення нового жорсткого диска.
4
Якщо такий порт вільний, придбайте шлейф (якщо такий відсутній) і підключіть до нього жорсткий диск.
5
Не поспішайте впадати у відчай, якщо ваша материнська плата містить тільки роз'єми SATA або тільки IDE. Існують спеціальні конектори, що дозволяють підключати жорсткі диски з альтернативними портами. Придбайте потрібний перехідник.
6
Підключіть куплений коннектор до шлейфу, що йде від материнської плати. З'єднайте коннектор з жорстким диском.
7
Увімкніть комп'ютер. Для входу в меню BIOS натисніть клавішу Del. Відкрийте меню Boot Device Priority. Призначте ваш старий вінчестер (на якому встановлена операційна система) основним пристроєм при завантаженні.
8
Збережіть зміни, обравши пункт Save & Exit. Дочекайтеся завантаження операційної системи. Найімовірніше, відбудеться автоматична установка драйвера для нового жорсткого диска. Після її завершення переконайтеся в працездатності підключеного вінчестер а.
Зверніть увагу
Порівняно старі моделі материнських плат можуть не визначити підключений через перехідник SATA-вінчестер.Іногда може статися невірне зчитування інформації з такого диска, в результаті чого він буде доступний не повністю.
Корисна порада
Перед купівлею коннектора переконайтеся в тому, що ви зможете підключити живлення до жорсткого диска.