Як вирощувати перли.

Перли - одне з найкрасивіших і найбільш улюблених жінками прикрас. Так хочеться подарувати коханій кольє, або сережки з перлинами. Але, як відомо, найкращий подарунок - це подарунок, зроблений своїми руками. Тому спробуємо вирощувати перли самостійно.
Вам знадобиться
  • Для цього нам знадобляться одна або декілька жемчужниц, піщинка, хрестик, бусинка - будь-який предмет, який ви хочете перетворити в перлину.
Інструкція
1
Візьміть в руки жемчужніцу. Акуратно, так, щоб не пошкодити м'язи, що стискають стулки раковини, розімкніть її. Покладіть вибраний вами предмет між мантією і стінкою раковини.
2
Щоб перламутр рівномірно осідав на стінках чужорідного тіла, можете скористатися способом, придуманим Линнеем. Акуратно просвердлите отвір в раковині і через нього введіть у всередину срібну дротик з кулькою на кінці. Час від часу прокручивайте дротик - перлина НЕ приростатиме до стінок раковини, зате матиме рівну і красиву форму.
3
Виростити перли можна ще одним способом, але для цього вам знадобиться як мінімум дві жемчужніци. Акуратно відріжте шматочок мантії у одного з молюсків і помістіть в мантію другого. Перлини, вирощені таким способом, виходять досить високої якості.
4
Після того, як ви помістили чужорідний предмет в мантію молюска, сміливо відпускайте його в море, попередньо відгородивши ділянку, де буде плавати ваша жемчужница. А через два-три роки перевіряйте урожай!
Натуральний перли з часом має властивість жовтіти і тьмяніти. Негативно впливають на цей унікальний природний мінерал численні фактори: сигаретний дим, духи та аерозолі, які випадково потрапили на перламутрову поверхню, а також яскраве сонячне світло, надмірна сухість повітря або, навпаки, висока вологість. Відбілити перли можна не тільки у професіоналів, але і в домашніх умовах, за старовинними рецептами.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - мило дитяче
  • - лимонна кислота
  • - сіль
  • - полотняний мішечок
  • - замша
Інструкція
1
Зробіть в мисці або неглибокому тазі мильний розчин. Розчиніть у воді чверть шматка дитячого білого мила і промийте перли . Потім візьміть ще один шматочок мила і збийте його в руках в міцну піну. Нанесіть пінку на прикрасу, злегка протріть перлини. Потім витріть їх вологою серветкою. Цей спосіб підходить в якості засобу від легкого, незначного пожовтіння або потускнения перламутру.
2
Візьміть невеликий полотняний мішечок, насипте в нього дрібну сіль так, щоб вона на один палець покривала дно. Покладіть перли в мішок, зав'яжіть його і опустіть у ледь теплу воду. Полощіть доти, поки вся сіль не розчиниться. Потім дістаньте прикраса, не витираючи його, обсушити на повітрі. Протріть замшевою ганчіркою.
3
Приготуйте слабкий розчин лимонної кислоти і опустіть в нього перли на добу. Якщо не буде видимого результату, потримайте мінерал в розчині ще стільки ж. Після протріть перлини замшею або бархоткой і нанесіть на них яєчний білок. Залиште на кілька годин, потім змийте теплою водою.
4
Зверніться в ювелірну майстерню, якщо жовтизна торкнулася глибокі шари перламутру, і чистка перли а в домашніх умовах виявилася не ефективна. Професіонали повернуть прикрасі білизну і блиск за допомогою розчину з соляної кислоти. Варто насторожитися, якщо вам запропонують ультразвукову або абразивную чистку, оскільки ці методи вважаються щадними і до натурального перли у не застосовуються.
Корисна порада
Щоб перли НЕ половів і не тьмянів якомога довше, зберігайте його в закритому футлярі, не допускайте контакту з аерозолями, духами, тональним кремом, а головне - частіше надягайте. Згідно старими повір'ями, що лежать без діла перлини починають сумувати, від чого їх зовнішній вигляд псується.