Як почистити матрац. Як розпороти і просушити матрац.

Як правило, матрац прихований від очей постільною білизною, покривалами, ковдрами і подушками. Якщо він зручний, то про його існування більшість людей згадує лише під час зміни постільної білизни. Але ж матрац відноситься до предметів, які щодня і досить тривалий час знаходяться в контакті з тілом людини. А значить, що утримувати його в чистоті необхідно для того, щоб залишатися здоровим. Як підтримувати чистоту матрац а і як його почистити при забрудненні?
Вам знадобиться
  • - шампунь для меблів чи засіб для миття посуду;
  • - чисті ганчірки, губки, щітка;
  • - чистий рушник;
  • - вода.
Інструкція
1
ЧісткаМатрас не любить вологи, а тому виводити з нього плями досить проблематично. Перший варіант - спеціальний шампунь для меблевої оббивки. Другий спосіб - використання сухої піни. Піна приготавливается взбиванием рідини для миття посуду з невеликою кількістю води. Отриману густу піну необхідно нанести на пляму за допомогою трохи вологою губки або щітки. Вона наноситься круговими, злегка втираючими рухами. Після того, як забруднення видалені - місце, на якому проводилась обробка, ретельно протирається чистою вологою ганчіркою. Потім волога промакивать сухим рушником. Не можна допустити глибокого проникнення рідини в матрац - це загрожує появою плесені.Следующій етап - сушка. Після того, як матрац оброблений і вичищений, його слід просушити. Якщо є можливість винести його на сонці - чудово. Якщо такої можливості немає - потрібно використовувати фен або тепловентилятор.
2
УходЧтоби в матрац е не накопичувалася органіка, не розмножувались пилові кліщі і спори цвілі - треба пилососити його при кожній зміні ліжку. Раз на півроку необхідно ретельно пилососити матрац з усіх боків, включаючи бічні поверхні. При цьому потрібно використовувати щеточную насадку. Відразу ж після закінчення збирання слід позбутися зібраної в мішок пилососа пилу.
3
ПрофілактікаЧтоби матрац прослужив якомога довше - необхідно використовувати на матрац ник (простирадла з щільної тканини на гумці). Не можна їсти або пити в ліжку, а також дозволяти спати на ній домашнім тваринам. Будь-яка, що потрапила на матрац рідина (чай, кава, сеча дитини, сік) повинна бути видалена негайно - поки вона не встигла всмоктатися.