Як вивести радіацію в організмі. Як вивести з організму радіації.

Відкриття атомної енергії стало великим стрибком в науці. Завдяки їй, багато регіонів світу не страждають від нестачі електричної енергії, саме на ядерному паливі літають космічні кораблі, розширюючи горизонти, за які зазирає людство. Але платити за такі можливості доводиться всім. Років 70 тому питання радіоактивного зараження не стояв так гостро, як зараз. Радіонукліди мають властивість накопичуватися в організмі , отруюючи людини. Щоб позбутися згубного впливу радіації необхідно виводити радіоактивні частинки з організму всіма доступними способами.
Інструкція
1
Існує альфа, бета і гамма-випромінювання. Від випромінювання альфа рятують гумові рукавички, папір і навіть звичайний респіратор. Випромінюванню бета можна перепинити шлях екраном зі скла, алюмінію або плексигласу. Захистити органи дихання можна протигазом. Найнебезпечніше і труднопреодолимое - це гамма-випромінювання. Якихось ефективних методів і пристосувань особистого захисту від такого виду випромінювання не існує. Спецодяг, використовувана професійними ліквідаторами наслідків аварій дуже важка, виготовляється зі свинцю, який сам по собі теж шкідливий.
2
Для захисту від радіації використовують харчові добавки. Вони допомагають знизити токсичний вплив радіоактивних частинок на організм. Таким же дією, але в меншому ступені володіють деякі харчові продукти.
3
У радянський час був розроблений препарат, відомий як АСД. Його виготовляють з м'ясо-кісткового борошна шляхом розщеплення органічних речовин до низькомолекулярних компонентів. Ця добавка служить иммуномодулятором і будівельним матеріалом, з якого пошкоджені клітини відновлюються. Є й фармацевтичні препарати рослинного походження, що виводять радіацію з організму. До них відносять настоянки кореня женьшеню, елеутерококу, які досить дешеві і продаються в аптеці без рецепта. Приймати настойки внутрішньо слід перед їжею 2 рази на день по 40 крапель. Для профілактики можна використовувати препарати з левзеї, медунки, заманихи. Йодовмісні біодобавки і вітамінно-мінеральні комплекси також застосовують для профілактики радіаційного зараження.
4
Серед продуктів харчування знижують вплив радіації є горіхи, пшениця, редис, білий хліб, насіння соняшнику словом всі продукти, що містять селен. Селен відомий своїм протипухлинною властивістю. Ефективно борються з радіацією водорості. Тому для виведення радіоактивних нуклідів слід застосовувати біологічно-активні добавки на основі ламінарії, хлорели і так далі. Частково позбутися шкідливих частинок допоможе часник і цибулю.
5
Перебуваючи в зоні радіаційного зараження необхідно міняти одяг щоразу після повернення з вулиці, а також часто приймати душ, щоб змити радіоактивні частинки, що осідають з пилом. Крім цього слід всередину приймати ентеросорбенти, які виводять токсини і частково самі радіонукліди з організму.
Корисна порада
При загрозі радіаційного зараження слід придбати індивідуальну аптечку, в якій містяться препарати, що захищають від радіації.