Як підібрати спорядження.

Навряд чи повноцінний літній відпочинок можна собі уявити без підводного плавання. Істотним моментом тут є вибір відповідного спорядження. Як правильно підібрати спорядження для занурення у чудовий підводний світ?
Інструкція
1
Перш за все, слід продумати питання з придбанням маски для пірнання. Найпростіше пристосування для спостереження за предметами у водному середовищі - плавальні окуляри. Але такі окуляри не рекомендується використовувати на глибині понад два метри, інакше порушується робота кровоносних судин ока.
2
Маска ж дозволяє вирівняти тиск в подмасочном просторі за рахунок видиху носом. Прийнято вважати, що саме маска є основним елементом спорядження водолаза.
3
Сучасні маски зазвичай мають силіконовий корпус, хоча до цих пір зустрічаються і гумові. Силікон довговічніше гуми і менш схильний до руйнування води. При виборі кольору маски майте на увазі, що корпус з прозорого матеріалу розширює поле зору, але здатний створювати відблиски на склі.
4
Иллюминатор маски повинен витримувати механічні навантаження і хімічний вплив морської води. Переважні різні види пластиків і загартоване скло. Ремінець переважніше вибирати силіконовий. Деякі виробники пропонують маски з зручним механізмом, що дозволяє легко і швидко регулювати ремені кріплення і з поворотними пряжками.
5
Для перевірки маски на герметичність прикладіть її до обличчя без ременя і зробіть невеликий вдих носом. Якщо маска присмоктується і тримається на обличчі, то її форма вам підходить.
6
Наступний елемент спорядження підводника - дихальна трубка. Дихання через неї зручно при знаходженні під поверхнею води. Складається ця деталь з загубника і безпосередньо самої трубки. Виконаний з м'якого силікону, загубник легко утримується в роті.
7
Вибір довжини трубки індивідуальний. Довга трубка менше заливається, але вимагає великих зусиль при видування з неї води в момент виринання. Оптимальною можна вважати довжину трубки близько 40 см, а діаметр - близько 25 мм.
8
При виборі трубки звертайте увагу на наявність системи кріплення. Він зазвичай виконується у вигляді затиску з пластику або являє собою гумове кільце. За відсутності такого кріплення існує ризик втрати трубки.
9
А чи може підводник плавати без ласт? Безумовно. Однак при наявності аквалангістского спорядження свобода руху під водою сковується. Ласти здатні компенсувати цей неприємний момент. Підходящу вам модель слід вибирати з урахуванням індивідуальних особливостей.
10
Придатність ласт визначається зручністю кріплення до ніг і ефективністю рухів при плаванні. Ласти із закритою п'ятою зручно одягати на босу ногу, вони сидять щільніше. При використанні гідрокостюма з боти вибирайте ласти з відкритою п'ятою і ремінцем.
11
Якщо ви плануєте стати аквалангістом, то вам не обійтися без гідрокостюма. Відомі три типи таких костюмів: «сухі», «напівсухі» і «мокрі». «Сухий» костюм забезпечує комфорт і сухість. Він герметичний, але сковує рухи і вимагає спеціального навчання плаванню в ньому. Воліють такий костюм професіонали і любителі занурень під лід.
12
Найбільш часто використовуються «мокрі» гідрокостюми. Перевага їх у тому, що вони не утрудняють рухів при плаванні під водою. Під такий костюм вода проникає, але вона не створює дискомфорту, оскільки нагрівається від тепла тіла аквалангіста. Ще одна перевага - більш низька вартість у порівнянні в «сухим» костюмом.
13
«Напівсухий» костюм являє собою щось середнє між розглянутими варіантами. Ступні ніг і кисті рук в такому гідрокостюмі відкриті, блискавка герметична. Головний критерій при виборі гідрокостюма будь-якого типу - наскільки щільно він прилягає до тіла.