Як зробити трасування.

Коли потрібно визначити, в якій саме точці маршруту між вашим комп'ютером і яким або вузлом в інтернеті губляться пакети інформації, виникає необхідність в операції трасування. Як зробити таку операцію - описано нижче.
Інструкція
1
Програма для трасування маршрутів пакетів інформації є в складі практично кожної мережевої операційної системи. В ОС Windows вона називається tracert, а в GNU/Linux і Mac OS - traceroute. Принцип дії цієї програми такий: Програма відправляє пакети інформації за вказаною їй адресою, ставлячи свідомо нездійсненні умови доставки - дуже короткий час життя пакета (TTL - Time To Live). При відправці першого пакета воно дорівнює 1 секунді. Кожен сервер на шляху від вашого комп'ютера до потрібної адреси зобов'язаний зменшити це значення як мінімум на одиницю. Тому час життя пакета закінчиться вже на першому вузлі маршруту і той не стане передавати його далі, а пошле повідомлення відправнику про неможливість доставки. Таким способом програма трасування отримає інформацію про перший проміжному вузлі. Потім вона збільшить час життя пакета на одиницю і повторить відправку. Цей запит проживе до другого вузла і ситуація повториться. Таким чином програма трасування складе список усіх проміжних вузлів, а якщо від якого або не отримає повідомлення, то це буде означати одне з двох - або пакет все таки доставлений одержувачу, або цей вузол не виконує свою функцію. Щоб з'ясувати це програма пошле запит з іншим дефектом - буде вказаний завідомо неіснуючий номер порту. Якщо цей пакет повернеться із зазначенням на помилку - значить вузол працює нормально і він і є одержувач, а якщо ні - значить на цьому вузлі має місце обрив ланцюжка доставки пакетів. У кожному разі процедура трасування на цьому буде закінчена.
2
В ОС Windows виконуваний файл цієї програми (tracert.exe) зберігається в папці WINDOWSsystem32 на системному диску вашого комп'ютера. Але щоб запустити програму немає необхідності розшукувати файл. Ця програма управляється тільки з командного рядка, тому спочатку потрібно запустити термінал командного рядка. Для цього в головному меню (на кнопці «Пуск») виберіть пункт «Виконати» щоб відкрити діалогове вікно «Запуск програми». Можна його відкрити і натисканням клавіш WIN + R. Потім надрукуйте "cmd" (без лапок) і натисніть кнопку «ОК» (або клавішу Enter). У розпочатому терміналі надрукуйте tracert і, через пробіл, адреса вузла в мережі, до якого вам потрібно провести трассировку . Це може бути як IP-адресу, так і доменне ім'я. Протокол http вказувати не потрібно. Після того як трасування буде закінчена, результат можна скопіювати - натисніть CTRL + A щоб все виділити і Enter щоб скопіювати виділене в оперативну пам'ять. Потім скопійоване ви можете вставити в будь-який документ якого або текстового редактора.
Сайти в мережі самі по собі не виникають - їх створюють і підтримують комп'ютери, іменовані серверами, а управляє цими серверами організація - провайдер або хостинг-провайдер. І щоб все у всіх чітко і точно відтворювалося, провайдер стежить за своїм мережевим обладнанням, серверами, каналами зв'язку, через які інформація та інші різні дані передаються безпосередньо користувачам. В свою чергу, користувач може провести діагностику свого інтернет-з'єднання в тому випадку, якщо він не може цю інформацію отримати, щоб визначити, чи винен хостинг або провайдер, через якого надана можливість виходу в інтернет. У подібній діагностиці допомагає трасування маршруту від персонального комп'ютера до необхідного сайту.
Інструкція
1
Здійсніть трасування за допомогою команди traceroute, в Windows-tracert. Для того щоб справити трассировку маршруту, виконайте наступне: відкрийте меню «Пуск» - «Виконати». Введіть cmd.exe і виберіть «ОК».
2
У командному рядку наберіть команду tracert Ім'я_сервера (ім'я сервера вказано у вітальному email-повідомленні при замовленні послуги). Дочекайтеся завершення виконання команди, потім натисніть праву клавішу миші у вікні командного рядка, виберіть «Виділити все» потім (після виділення) натисніть Enter. Далі, для того щоб побачити трасування, клікніть праву клавішу миші, потім натисніть «Вставити» в поле вводу повідомлення.
3
Командою tracert ви виконуєте відправку пакетів даних на адресу, яку вказали - це може бути адреса сервера, ім'я комп'ютера в мережі або IP-адресу. При цьому пакети проходять через спеціальні маршрутизатори - мережеві пристрої між персональним комп'ютером і адресатом. Даним дією ви визначаєте маршрут до кінцевої точки призначення і, що найбільш важливо - обчислюєте час відгуку (значення в мілісекундах) кожного проміжного вузла.
4
На тих ділянках, де час відгуку найменше, передача виконується максимально швидко - це означає, що канал вільний і інформація доставляється без будь-яких перешкод. У тому місці, де час відгуку максимально якогось стандартизованого значення, ми бачимо наслідок «Перевищено інтервал очікування для запиту», що рівноцінно втраті інформаційних пакетів.
5
Даним чином можна обчислити, в якій конкретній точці з'єднання існує проблема. Якщо дані не доходять до самого адресата, значить проблема в ньому. Якщо з'єднання припиняється на середині, проблема в якомусь із проміжних мережевих пристроїв. При цьому з іншого ПК або за іншим маршрутом (якщо такий є) ваш не відкрили сайт може виявитися цілком доступним. Якщо інформація не покидає межі мережі вашого провайдера, значить проблема в ньому.