Як вивести марганцівку.

Марганцовка - річ в будинку необхідна. Її водяні розчини використовують для лікування багатьох захворювань. Однак поводитися з цим лікарським засобом потрібно якомога дбайливіше, щоб не забруднити їм речі. Якщо ж це сталося, спробуйте вивести марганцівку на деяких підручних засобів і хімічних речовин.
Вам знадобиться
  • Сироватка або кисле
  • Щавелевая кислота
  • Вата
  • Пральна машина і пральний порошок
  • Вода
  • ганчірка
  • Тіосульфат натрію
  • Сірчана кислота або метабісульфіт калію
Інструкція
1
Намагайтеся ніколи не дозволяти марганцівці вбиратися в одяг і засихати на ній. Відразу після утворення плями рясно залийте його кисляком або сироваткою. Дайте забрудненому одязі полежати в цій рідині близько 4-5 годин. Слідкуйте, щоб пляма від марганцівки постійно перебувало в сироватці. Потім одяг необхідно запрати в прохолодній воді, а якщо залишилися розлучення - прокрутити її в пральній машинці з пральним порошком.
2
Візьміть щавлеву кислоту і розбавте її водою (5 г на половину склянки). Підкладіть з виворітного боку заплямованою одягу суху чисту ганчірку. В отриманому розчині змочуйте ватний тампон і протирайте пляма від марганцівки. Коли вата покриватиметься забрудненнями, міняйте її на чисту. Якщо вам вдалося вивести марганцівку , то після обробки речі поперіть її в гарячій воді, а потім - в трохи теплою.
3
Зверніть увагу на стан і колір зіпсованої тканини. Якщо вона добре ввібрала в себе забруднення або має білий колір, то відмити марганцівку з неї буде складніше. Придбайте в магазині фотоматеріалів або в хімічній лабораторії 10% -ний розчин тіосульфату натрію, відомого як фіксаж. Спробуйте очистити пляму за допомогою цієї речовини і води (25 г на 200 г). Дійте, як при чищенні речі щавлевої кислотою.
4
Влаштуйте будинку хімічну міні-лабораторію, якщо звести пляма марганцівки перерахованими методами вам не вдалося. У хіміків або фотографів придбайте не тільки тіосульфат натрію, але і трохи сірчаної кислоти або метабісульфіту калію. Ваше завдання - злегка підкислити фіксаж. Додайте на половину склянки його водного розчину кілька крапельок одного з цих коштів і очищайте марганцівку з одягу. Якщо все зроблено правильно, то відбудеться реакція: перманганат калію осветлится і розчиниться у воді. Виперіть багатостраждальну одяг у пральній машині, і намагайтеся надалі акуратніше поводитися з підступною марганцівкою.
Зверніть увагу
Бережіть шкіру та тканину від концентрованого розчину марганцівки. Він може просто спалити одяг, а на поверхні епідермісу буде опік. Якщо ж марганцівка була розлучена не надто густо, то речі ще можна надати первісну чистоту.
Корисна порада
Всі перераховані процедури видалення марганцівки з одягу виконуйте спочатку на якомусь шматочку схожою за структурою тканини, капнув на неї тим же перманганатом калію.