Як підібрати книгу.

Підібрати таку книгу , щоб її можна було дочитати до кінця і не нарікати на її нудне зміст - цілком зрозуміле бажання. Які ж правила існують для того, щоб ще в книжковому магазині зуміти підібрати цікаву книгу і не наштовхнутися на ту, в якій ви не подужаєте і двадцяти сторінок?
Інструкція
1
Для початку відкиньте авторів, які вже встигли зіпсувати свою репутацію в ваших очах. Якщо вам дуже не сподобалося попереднє твір якогось автора, то навряд чи вас зачепить його «черговий шедевр». Можна, звичайно, дати автору другий шанс, адже все залежить від конкретної ситуації. Адже навіть у великих письменників є найбільш і найменш вдалі праці. Головне, щоб потім ви не пошкодували про витрачені гроші.
2
Зверніть увагу на жанри, які вам імпонують. Є велика ймовірність, що книга на цікаву для вас тему зможе принести задоволення при читанні. Тим більше, в книжкових магазинах книги завжди розсортовані саме по жанрам.
3
Вибирайте письменників, чиї твори вас вже чимось зацікавили. Проте варто враховувати, що у будь-якого письменника може трапитися творча криза, і черговий витвір може не знайти відгуку у вашій душі. Зрозуміло, це стосується лише тих авторам, які творять зараз, від Пушкіна і Достоєвського нових праць чекати, на жаль, не доводиться.
4
Читайте рецензії на твір в різних журналах або на інтернет-ресурсах. Всьому поспіль вірити не варто, звертайте увагу на рецензії тільки тих ресурсів, яким довіряєте. Крім рецензій професійних критиків ви можете ознайомитися і з думкою рядових читачів, таких же, як ви.
5
Погортайте, а якщо пощастить, то і трохи почитайте книгу прямо в магазині. На даний момент існують мережі магазинів, в яких не тільки не забороняють, але навіть заохочують читання книг в самому магазині. Поруч з книжковими полицями стоять комфортабельні крісла, де покупець може спокійно розташуватися і не тільки побіжно переглянути зміст, а й коротко ознайомитися з твором. В даному випадку виграють всі: покупець залишається задоволеним, оскільки не купує кота в мішку; магазин отримує задоволеного клієнта, який з великою часткою ймовірності повернеться за покупками знову.
6
Можливо, серед ваших друзів є філологи або просто великі поціновувачі літератури. До них ви завжди зможете звернутися за порадою, і швидше за все ця рада буде слушною.
Бібліотека це сховище величезної кількості книг. Вони різноманітні за змістом і призначенням, і починаючому читачеві або дитині, вперше прийшов до бібліотеки, буває непросто вибрати потрібну книгу.
Інструкція
1
Перш за все, визначте чітко для себе, що вас найбільше цікавить у літературі, який жанр і напрямок, а також вирішите, книгу якого автора ви б хотіли почитати. Потім звертайтеся з проханням до бібліотекаря, і вам порадять книгу для читання.
2
Якщо ви хочете самостійно вибрати книгу, то скористайтеся алфавітним каталогом, який повинен бути в будь-який (навіть сільській або шкільної) бібліотеці. По каталогу ви зможете зрозуміти, чи мається потрібна вам книга в бібліотеці і де саме (в читальному залі або в абонементному відділі).
3
Якщо вам не вдалося знайти за алфавітним каталогом книгу конкретного автора, виберіть інший твір цього письменника.
4
Скористайтеся системним каталогом, якщо вам, наприклад, потрібно знайти науковий матеріал для написання реферату з якоїсь певної теми. В цьому каталозі міститься інформація, яка розкриває зміст книг. Ви зможете швидко і без особливих зусиль підібрати кілька джерел різних авторів по близьким темам і питанням і повно, багатогранно розкрити тему в рефераті.
5
Обов'язково зверніть увагу на книжкові виставки, які часто влаштовують в бібліотеках до ювілеїв авторів або до святкових дат. Там ви зможете знайти необхідний матеріал, наприклад, для уроку позакласного читання в школі або просто відкрити для себе нового цікавого автора.
6
Шукайте книги на полицях не тільки по алфавітному покажчику (першими літерами прізвища авторів), але і за жанровим принципом. Наприклад, полки з фантастикою або пригодами розташовуються окремо від наукової добірки (енциклопедій, довідників, словників).
7
Зверніться за допомогою до бібліотекаря, і вона, напевно, вкаже вам на полки, де знаходяться книги, рекомендовані для вашої вікової категорії. Адже якщо ви подивитеся серйозний психологічний роман передчасно, то не зможете його зрозуміти і оцінити по достоїнству.
8
Якщо вас зацікавила якась книга, познайомтеся з анотацією до неї (вона знаходиться найчастіше на форзаці). За допомогою неї ви отримаєте коротку інформацію про зміст твору, а також про автора. Вивчення змісту в кінці джерела також допоможе вам не помилитися у виборі цікавої саме для вас книги.
9
Звертайте увагу і на шрифт. Молодшим школярам краще не брати книги з дрібними буквами.
10
Вибираючи книгу, звертайте увагу також і на барвисті ілюстрації, адже яскраві і цікаві зображення, напевно, відіграють дуже важливу роль в сприйнятті вами літературного матеріалу.