Як поливати квіти у відпустці.

Немає ніяких проблем з кімнатними квітами, якщо ви їдете на кілька днів, або ж маєте добру і відповідальну сусідку, готову поливати ваші рослини вашої відсутності. Але що можна зробити, якщо такої можливості немає, а квіти після відпустки хочеться побачити в квітучому і здоровому вигляді?
Інструкція
1
Існує декілька способів рівномірного поливу, що не вимагають присутності людини. В першу чергу складіть все квіти в таке місце, де вони отримували б достатньо світла, але де їм не було б занадто жарко. Найпростіший спосіб не дати рослинам засохнути - скласти горщики в наповнені водою таз, піддон або ванну. Такий спосіб не підходить для рослин в дуже маленьких горщиках, а також для квітів, загниваючих при частому поливі.
2
Якщо води потрібно небагато, то краще пересадити рослини в горщики, дно яких засипано достатнім шаром керамзиту або будь-якого дренажу. Він дозволить воді з піддону підніматися до коріння рослини, але не допустить надлишку вологи.
3
Якщо квітів не дуже багато, полийте їх перед від'їздом і в кожний горщик закопайте перевернуту пляшку з водою, в кришці якої зроблені отвори.
4
Ще один відомий старий спосіб: поставте ємність з водою вище рівня рослин. Візьміть вовняну нитку, один кінець якої опустіть і зафіксуйте в ємності з водою, другий закопайте на кілька сантиметрів в горщику. Таким чином рослини отримуватимуть необхідну вологу. Поекспериментуйте з цим способом заздалегідь, щоб переконатися в достатній провідності нитки, а також простежте, щоб з нитки не капає вода між ємністю і горщиком. Якщо ви використовуєте такий "гніт", враховуйте розмір горщика: одного гноту достатньо для горщика діаметром 10 см, для горщиків великих розмірів потрібна більша кількість ниток-гнотів.
5
Якщо рослини не бояться зайвої вологи, добре полийте їх перед від'їздом або навіть залиште на кілька годин у воді, після цього оберніть глиняні горщики поліетиленом (або поставте в інші, пластикові горщики), а зверху землю укрийте шаром моху, щоб волога не випарувалася швидко з поверхні грунту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dBWJ8cY_-2M