Як прищипувати помідори. Як виростити помідори в домашніх умовах пасинкування.

Хочете виростити у себе на ділянці хороший урожай помідор? Якщо у ваші плани не входить отримати від рослин суцільний ліс з листя і плоди горошинки, то все літо ви повинні займатися формуванням рослин. Для цього потрібно навчитися правильно прищипувати (пасинкувати) кущі.
Інструкція
1
Вирішіть, скільки стебел буде у вашого куща томату. Це залежить від сорту розсади (високорослі або обмежені за висотою) і місця її вирощування. В теплицях рослини формують найчастіше в 1 стебло. Така Формування знижує ризик розвитку страшного захворювання томатів - фітофторозу. В умовах відкритого грунту, можна дозволити кущам рости в 2-3 стебла.
2
Через кілька днів після висадки розсади уважно огляньте кожен кущик помідор. Видаліть всі пасинки (бічні пагони, що формуються в пазухах листків) у високорослих (інтердетермінантних) форм. У детермінантних (обмежених по висоті) сортів томатів залиште один пасинок під першою квіткової пензлем і дві над нею.
3
Кожні 5-7 днів проводите пасинкування. Дуже ретельно перевіряйте рослини. Непомічений пасинок швидко зростає і витягує всі сили куща на себе, уповільнюючи дозрівання вже зав'язалися плодів на інших стеблах.
4
В середині літа для отримання раннього врожаю пріщіпніте на вибіркових високорослих кущах верхню точку росту - відріжте верхівку головного стебла, залишивши 2-3 листочка після 6 квіткової кисті. На детермінантних сортах на кожному з стебел має бути по 2-3 квіткові кисті. При більшій кількості залишених квіткових кистей, може вийти багато недозрілих і дрібних плодів.
Зверніть увагу
Кожен кущ томату повинен мати не менше 5-6 плодових кистей. В серпні все листя на кущі до першої квіткової кисті можна видалити. Це поліпшить провітрювання і зав'язалися плоди будуть дозрівати швидше.
Корисна порада
Пасинки потрібно видаляти, залишаючи пеньок приблизно 2 см. Якщо їх виламувати повністю, то на їх місці знову виросте побег.Лучше пасинки не обрізати, а обламувати руками, щоб не перенести інфекцію на інший кущ.
Формування куща томата необхідно для одержання гарного врожаю та захисту від фітофторозу. Рослини сильно гілкуються, дають безліч бічних пагонів, на яких утворюються нові помідорні суцвіття. Якщо не видаляти пасинків, то плоди будуть погано наливатися і повільно зріти. Для обмеження росту стебла іноді проводять ще й прищіпку основного пагона.
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички;
  • - марганцівка - 5 г;
  • - вода - 1 л.
Інструкція
1
Визначте, до якого виду відносяться ваші рослини. Помідорні кущі бувають штамбові, з міцним прямостоячим кущем і високорослі - з довгими стеблами. Перший вид томатів добре росте у відкритому грунті, дає ранні врожаї. Другий вид - це сорти з середнім і пізнім терміном визрівання. Їх висаджують в теплицях.
2
Зробіть розчин марганцевокислого калію у воді. Вилийте його в широкий тазик. Споліскуйте в ньому руки в рукавичках після кожного куща. Щоб не рознести з соком віруси з хворої рослини на здорове, коли будете виламувати пасинків зі стовбурів і видаляти листя.
3
Формування штамбових томатов.Удаліте хворі і пожовкле листя зі ствола рослин. У міру зростання помідорового куща підв'язуйте стебло вище, щоб він не зламався. Залиште по 7 квіткових зав'язей, інші відламайте. У мелкорослих рослин видалення пасинків не потрібно, так як плоди невеликі і прекрасно визрівають на залишилися кистях.
4
У деяких среднерослих гібридів штамбових томатних кущів можна подовжити період плодоношення за рахунок переведення точки росту на бічній стебло. Коли основний стовбур після 5 - 6 квіткових пензликів перестає рости, підв'яжіть крупний верхній пасинок до шпалери. Він буде продовжувати зростання і дасть ще кілька квіткових зав'язей. Все нижні бічні відростки виламайте. До якого виду належить ваш сорт томатів, прочитайте на етикетці від насіння.
5
Формування висорослих (індетермінантних) томатов.Удаліте з рослини всі непотрібні бічні пагони. Високі томатні кущі формуйте в один ствол. Якщо у вас розсада була посаджена на великій відстані один від одного, ви заздалегідь врахували можливість залишення другого бокового втечі, тільки тоді його можна не виламувати.
6
Залишайте найміцніший бічний пагін, який розвинеться з-під першого суцвіття. Відразу підв'яжіть його і стежте за двома стовбурами однаково. Тобто видаляйте всіх інших пасинків і пожовкле листя. Робіть це не рідше одного разу на тиждень.
7
виламувати бічні пагони рано вранці, залишаючи стовпчики близько 2 см. Не давайте боковим паросткам розвиватися більше 7 см, а то вони забиратимуть на своє зростання багато поживних речовин від основного стовбура, сповільнюючи ріст плодів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yePSZQChfIs
Корисна порада
Якщо у вас було мало помідорової розсади, то її кількість можна збільшити за рахунок відламаних бічних відростків. Прикопайте їх у вологу землю в теплиці і отримаєте нові міцні кущі.