Як побудувати вулик для бджіл.

Житло бджіл - це вулик, в якому вони і створюють своє гніздечко, де розмножуються і виховують своїх малят, зберігають свої запаси, корм і живуть самі. Будують бджіл и свій будинок зі стільників, у виробництві яких використовується бджіл іний віск. Саме вулик захищає гніздо бджіл від вітру, хуртовини, холоду і спеки, зберігаючи потомство і продукцію бджіл в цінності й схоронності.
Інструкція
1
Для того, щоб побудувати вулик не достатньо просто сколотити невеликий будиночок, важливо передбачити всі правила пристрою і створити всі умови для життя бджіл .
2
На сьогоднішній день бджіл оводи дійшли висновку, що розташування вуликів у вертикальному положенні відповідає дуплу, в яких у природних умовах раніше і проживали ці прекрасні, корисні комахи. Такий вулик обов'язково повинен містити мінімум 8 рамок, саме це дозволяє бджіл ам створювати своє житло з найменшими витратами сил.
3
При влаштуванні вуликів важливо врахувати теплопроводимость, тобто утеплення вуликів. Товщина стінок вуликів повинна бути 20-22 мм. Корпуси для меду можна виготовити з деревини або фанери. По виду вони повинні нагадувати невеликі посилкові ящики.
4
Розмір ширини і висоти вулика вибирається бджіл оводом залежно від своїх фізичних можливостей. Зазвичай це будиночки на 8-10 рамок, де маса одного стільника з готовим медом дорівнює приблизно 3 кг. Таким чином, маса всього вулика з медом зазвичай досягає 35-40 кг.
5
Застосовуйте для виготовлення вуликів тільки якісні матеріали, для того, щоб у подальшому дане житло для бджіл змогло прослужити не менше 10 років. Так, ми рекомендуємо для виготовлення вуликів використовувати деревину м'яких порід, таких як кедр, ялина, сосна, липа, тополя та ін. При цьому будь-який з матеріалів повинен бути ретельно висушений, не повинен мати будь-яких ознак почорніння, утворення тріщин.
6
Основні правила, як побудувати вулик для бджіл своїми рукамі.Правільно, дотримуючи всі технічні вимоги, збирайте всі деталі вуликів. При збірці необхідно застосовувати цвяхи такої ширини і довжини, щоб вони не могли розколоти стінку або стирчати із зворотного боку.
7
Обов'язково зовні окрасьте вулики і раз на два роки оновлювати фарбування. Забарвлювати вулики рекомендується світлими тонами, як правило, блакитним, білим, жовтим.
Корисна порада
Увага, для виготовлення вуликів необхідно використовувати деревину без сучків. Внутрішні стінки найкраще монтувати з однієї суцільної дошки без з'єднань.
Мед люблять усі, або майже все. Володіння власною пасікою дає гарантію ексклюзивного, натурального меду і смачніше і корисніше того, який продається. Що для цього потрібно? Звичайно ж, самі бджоли, будиночок в якому вони будуть жити і мінімальний набір пчеловодних інструментів. Якщо ви маєте хоча б мінімальний столярний досвід, то вулик можна зробити своїми руками. Зробимо вулик Шарля Дадана з двома магазинами наставкой, який вміщує в себе 12 рамок розміром 435 * 300мм і 24 магазинних рамки на 435 * 145 мм, які ставляться зверху.
Вам знадобиться
  • просушені смолистая деревина, столярний інструмент, вимірювальний інструмент, деревне клей
Інструкція
1
Для початку необхідно ознайомитися з загальноприйнятими стандартами вуликів: 1. Внутрішні розміри 450 * 4502. Відстань між внутрішньою стінкою і рамкою має бути близько 8 мм 3. Відстань між рамками 12-13мм4. Ширина рамки 25мм5. Відстань між дном і нижнім бруском рамки 15-20мм6. Відстань між верхнім бруском рамки і нижнім бруском стоїть зверху магазину 10мм
2
Для виготовлення вулика візьміть будь-яку просушену смолистую деревину, найкраще підходять дошки товщиною 40мм. Обробіть дошки на рейсмус, що б вони мали однакову товщину по всій довжині. Після обробки товщина повинна скласти 35мм.Стенкі і дно вулика збираються на деревне клей з шпунтованої дошки, для більшої щільності можна затиснути в струбцині.
3
Далі розраховуємо довжину заготовок, виходячи зі стандартних внутрішніх розмірів вулика 450 * 4501. Довжина передньої і задньої стінки розраховуємо за формулою 35 + 35 + 450, де 35 це наша товщина доскі.2. Бічні дошки кріпляться в чверть обраної задньої і передньої стінки. Припустимо, глибина чверті складе 20мм. Довжина бокової дошки розрахується за формулою 20 + 20 + 4503. Дно так само встановлюється в чверть, обрану в бічних і задніх стінках вулика. З боку передньої стінки дно виходить за межі вулика на 3-5см4. На передній стінці зробіть два льотка. Один повинен бути висотою 10мм і довжиною не менше 250мм, другий може бути круглим або шелковідним і розташовуватися в 70 мм від верхнього края.5. На вулик зробіть дві магазинні наставки, під рамку висотою 435 * 145 мм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mB1fswMXxKs
Зверніть увагу
Виконання цих розмірів обов'язково, якщо їх не дотримуватися, то всі щілини більше 10 мм бджоли забудовують воском, щілини ж менш 5мм зашпаровують прополісом. Що ускладнить подальшу роботу з вуликом.