Будинок своє мрії: Як його побудувати.

Дах над головою - це первинна потреба людини. Жити в типовій квартирі, може, і затишно, але це точно не те, про що можна мріяти. У мріях завжди все по-іншому: розкішні апартаменти, розкішний сад або маленький будиночок з палісадником. Кожен представляє будинок своєї мрії по-своєму. Якщо ви вирішили перейти від думок до дії, першим кроком на шляху до мрії стане складання індивідуального проекту.
Інструкція
1
Якщо брати кошторис, в яку вкладеться будівництво будинку, то створення проекту може скласти до 10% від загальної суми. Можливо, вас цілком влаштує типовий проект, який коштує набагато менше і створюється швидше, але тоді ваш будиночок буде схожий на сотні і тисячі будинків навколо, а мрія завжди індивідуальна. Економити на проекті не варто ще й тому, що краще всі свої сміливі експерименти проводити в комп'ютері або на папері, ніж в процесі будівництва спішно вносити зміни в явно невдалий план, що обійдеться набагато дорожче ретельно пропрацював індивідуального проекту.
2
Для складання проекту необхідно звернутися в архітектурну організацію, де проект зроблять, і проведуть узгодження з усіма можливими інстанціями. Це адже здається, що побудувати будинок - лише фундамент залити, стіни звести і дах поставити. До нього потрібно провести воду, каналізацію, електрику, газ, а при необхідності телефон, інтернет та супутникове телебачення.
3
У проектній організації ви укладаєте договір з архітектором, який займатиметься розробкою проекту. Договір можна укладати як на окремі етапи, так і на весь пакет проектної документації. У ньому повинен бути відображений термін виконання замовлення і кількість документів, які будуть розроблені. Будучи замовником, ви разом з архітектором вирішуєте, яким буде характер вашого будинку. При цьому слід виходити не тільки зі своїх переваг, але і потрібно врахувати ландшафт, щоб будинок ідеально вписався в навколишній простір. На цій стадії робляться начерки зовнішнього вигляду будинку. Архітектору важливо зрозуміти, яким буде стиль споруди.
4
Ескізний проект передбачає опрацювання фасадів житлового будови, поверхові плани, площа будинку і розміри окремих приміщень. У проекті можна передбачити обладнання підвального і мансардного приміщення під кімнату відпочинку або розваг, майстерню, дитячу і навіть сауну. Якщо буде потрібно архітектор в парі з ландшафтним дизайнером розробить план присадибної ділянки з можливим створенням штучної водойми, височини або низовини.
5
Маючи ескізний проект на руках, його віддають інженерам-проектувальникам, які приступлять до створення робочих креслень та іншої проектної документації, що регламентує будівництво та оздоблення приміщень. Робочі креслення необхідні, з ними не буде проблем при прийманні різних етапів будівництва у підрядчика, а також при юридичному оформленні новозбудованого житлового будови.