Як закрити посилання.

Працюючи над пошуковою оптимізацією свого сайту, вебмастер нерідко стикається з необхідністю приховати від пошукових роботів частина посилань який або з сторінок. Є кілька способів це зробити.
Інструкція
1
Один із способів дати знати пошуковому роботу («краулер»), що за цим посиланням йому йти не слід - додати в тег посилання атрибут rel, що містить значення "nofollow". Тобто, якщо посилання в оригінальному вигляді виглядає, наприклад, так: Туди не можна! То з маскирующей добавкою її потрібно писати так: Туди не можна!
2
Варіант другий: Noindex.С деяких пір краулери Яндекса перестали реагувати на директиву "nofollow" і, для відновлення керованості норовливих роботів, вебмастери почали використовувати тег "noindex". Цим способом можна маскувати не тільки лише одну посилання , але і текст або будь-які інші елементи сторінки, що знаходяться всередині відкриваючого і закриває тегів noindex. Приклад з тією ж самою посиланням - вихідний варіант: Туди не можна! Варіант, замаскований тегом noindex: Туди не можна!
3
Варіант третій: Nofollow + Noindex.Можно комбінувати ці два способи - адже роботи інших пошуковиків раніше приймають nofollow до уваги. Тобто додавати в посилання атрибут rel зі значенням "nofollow", а саму посилання поміщати всередину тега noindex. Посилання з попередніх прикладів у цьому варіанті стане виглядати так: Туди не можна!
4
Варіант четвертий: PHP-скріпт.Чтоби не залежати від постійно трансформуються правил пошуковиків, можна змінити сам принцип маскування - НЕ розставляти вказівні знаки для роботів в html-тексті сторінки, а побудувати «станцію пересадки» і всі посилання направити туди . Тобто треба зробити php-сторінку на вашому сайті і потрібні посилання направити на неї, додавши позначку про те, куди насправді повинна вести це посилання. Скрипт, що міститься в php-сторінці, читатиме адресу і відправляти відвідувача за призначенням. Оскільки сама сторінка-скрипт не міститиме жодних посилань, то нічого не буде додавати в процес індексації. Посилання на такий проміжний php-скрипт буде виглядати, наприклад, так: Туди не можна! В цьому приклад site. ru - ім'я вашого сайту, а trans.php - ім'я php-скрипта. Сам скрипт дуже простий: Написати його можна в будь-якому текстовому редакторі, наприклад в блокноті. Єдине, але дуже важлива умова - перед найпершим значком коду (<) не повинно бути нічого! Ні пробілу, ні рядка, ні якось тексту ... Документ збережіть з ім'ям trans.php і завантажте на сервер свого сайта.Еслі ви займаєтеся пошуковою оптимізацією сайту, то в кореневій папці повинен бути файл з ім'ям robots.txt. В нього, після рядка: user-agent: * слід додати рядок: Disallow:/trans.phpчтоби заборонити індексацію цієї проміжної сторінки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XWUfTDlMFVo