Як поставити фундамент.

Від правильності закладки фундаменту залежить міцність і довговічність поставленого на нього будови. Перед тим як закласти фундамент необхідно знати рівень промерзання грунту і глибину знаходження грунтових вод. Витрати на будівництво фундаменту не повинні перевищувати 15-20% від загальної вартості всього будівництва. В іншому випадку від споруди на даному виді ґрунту краще відмовитися.
Інструкція
1
Фундаменти різняться - дрібно заглиблення і глибоко заглиблені, а також на стрічкові фундаменти, стовпчасті, плиткові і палі. На слабкою грунті і під важке будівлю закладайте стрічковий або плитковий глибоко заглиблений фундамент. Під легкі споруди підійде стовпчастий або дрібно заглиблений фундамент. Фундамент пальовий при приватному будівництві зазвичай не використовується.
2
Найдорожчий тип фундаменту - плитковий глибоко заглиблений. Його доцільно використовувати під будівництво важких будівель на дуже слабкому і пливкого грунті. Для його будівництва викопайте котлован під усім будинком, вирівняйте низ котловану і краю. Поставте опалубку і отсипьте піщано - гравійну подушку. Усередині по всій площі опалубки встановіть арматурний каркас і залийте монолітний фундамент, який проходитиме по всій площі будівлі. Котлован копайте нижче рівня промерзання грунту і вище проходження ґрунтових вод.
3
Стрічковий фундамент підходить для важких будівель. Він менш дорогий, ніж монолітний плитковий. Спочатку розмітьте фундамент, викопайте котлован, встановіть опалубку і арматурний каркас і далі всі зробіть зазначеним вище способом.
4
При будівництві стовпчастого фундаменту необхідно копати котлован під кожен стовп окремо. Вимірюйте лінію проходження стовпів. Розташовуйте їх недалеко один від одного. Відстань від стовпа до стовпа не повинно перевищувати 50-70 сантиметрів. Опалубку встановіть для кожного стовпа свою. На слабких ґрунтах і під важкі будівлі установка столбчатого фундаменту вкрай не бажана.
5
Який фундамент ви будете встановлювати вирішувати тільки вам. Головне щоб він був в зазначеному місці за будівельним паспортом і вирішенню з відділу архітектури.